Турнир: Европейски първенства Стадион: "Фолкспаркщадион", гр. Хамбург Зрители:
90+8′

Край на двубоя!

90+5′

ГОЛ! Клаус Газула получава своето изкупление, след автогола. След разбъркване в наказателното поле на Хърватия Газула се включи отляво и стреля през краката на Йошко Гвардиол, за да реализира за 2:2.

88′

Лука Модрич с много силен шут извън наказателното поле, който премина опасно близо до противниковата врата.

76′

АВТОГОЛ! Пълен обрат в рамките на няколко минути! Анте Будимир се пребори за топката в наказателното поле и стреля. Макар първоначалният му изстрел да бе блокиран, при добавката се получи рикошет в краката на Клаус Гасула и попадението бе факт.

Снимка 670357
74′

ГОЛ! Андрей Крамарич успя да стреля през краката на Елсеид Хусай и прониза вратата на Стракоша, за да изравни резултата.

Снимка 670356
69′

Марио Пашалич засече центриране с глава, но изстрелът му профуча покрай вратата на Стракоша.

58′

След центриране от корнер на Модрич Бруно Петкович успя да засече топката с глава, но ударът му премина покрай вратата.

50′

Първи по-сериозен опит за гол на Хърватия. Лукас Сушич отправи мощен изстрел към вратата, който обаче бе спасен от Томас Стракоша.

Снимка 670355

45′

Второто полувреме започна!

45+3′

Полувреме.

45+1′

Рей Манай засече центриране в наказателното поле и стреля с глава. Ударът му обаче бе спасен от Ливакович.

Снимка 670352
38′

Марсело Брозович отправи точен изстрел по посока на вратата, който обаче отива за статистиката и не води до сериозна опасност за Стракоша.

31′

Грешка на Лука Модрич даде възможност на Албания да реализира втори гол, но изстрелът на Кристиян Аслани бе отразен от Ливакович.

Снимка 670351
29′

Елсейд Хусай стреля мощно към вратата на Доминик Ливакович, но ударът преминава високо над вратата.

26′

Бруно Петкович отправи изстрел с глава, който обаче бе неточен и топката прелита над вратата на Томас Стракоша.

11′

ГОЛ! Албания открива резултата в двубоя. След прекрасно центриране на Ясир Асани Казим Лачи засече топката с глава и успя да реализира.

Снимка 670354

1′

26. Арбер Хоха

Хърватия ще се изправи срещу отбора на Албания във втори мач от група "В" на Европейското първенство. Двубоят в Хамбург е първият за деня и започва в 16:00 часа.

И двата отбора претърпяха загуби на Евро 2024 и всеки от двата тима ще търси задължителна победа. Хърватите загубиха тежко от Испания с 0:3. "Шахматистите" не стигнаха до гол, въпреки че имаха и дузпа, която пропуснаха.

Хърватия и Албания никога досега не са се изправяли един срещу друг в официален мач. Златко Далич се очаква да направи някои промени. Никола Влашич отпадна от състава поради мускулна контузия. "Шахматистите" знаят, че им трябват трите точки, ако искат да продължат напред, защото последният им мач в групата е срещу Италия.

Албанците пък загубиха с 1:2 от Италия на старта, въпреки че отбелязаха най-бързия гол в историята на европейските първенства.

Те се играха доста добре, но в крайна сметка бяха надиграни от "адзурите".

Любопитното е, че отборът на Албания не е губил два поредни мача от септември 2022 г.