90+8′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Сигнал-Идуна Парк", гр. Дортмунд Зрители:
90+8′

Край на мача!

90+7′

ТРЕТИ ГОЛ ЗА ТУРЦИЯ! АКТЮРКОГЛУ!

Всички футболисти на Грузия, включително и вратаря Мамардашвили бяха в полето на Турция при изпълнение на ъглов удар. Южните ни съседи успяха да овладеят топката, организираха контраатака и Мухамед Актюркоглу на празна врата оформи крайното 3:1.

Снимка 670176

90+3′

КАКЪВ ПРОПУСК! В третата минута на добавеното време на двубоя грузинците имаха още един добър шанс за изравняване на резултата. Хвича Кварацхелия напредна по левия фланг и центрира, отбраната на Турция не се ориентира по най-добрия начин, но ударът на Жорж Микаутадзе от непосредствена близост не намери очелтанията на вратата.

90′

Шест минути добавено време!

89′

Жълт картон за Хакан Чалханоглу.

87′

Турците бяха много близо до това окончателно да решат изхода на мача. След центриране отдясно Юсуф Язъджъ се извиси над всички и стреля с глава, но ударът му обаче бе отразен от вратаря на Грузия.

Снимка 670171

85′

Авторът на първия гол Мерт Мюлдюр е сменен от Зеки Челик.

85′

Мухамед Актуркоглу замени Кенан Йълдъз.

79′

Двойна смяна в състава на Грузия. Гиорги Чакветадзе и Гиорги Цитаишвили напуснаха терена, а вместо тях в игра се появиха Зураб Давиташвили и Лука Лочошвили.

79′
70′

Греда! Грузия бе близо отново да възстанови равенството, само няколко минути след като турците пак поведоха в резултата. Кочорашвили проби в наказателното и отправи изстрел с десния крак, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

65′

ГОЛ ЗА ТУРЦИЯ! АРДА ГЮЛЕР!

Югоизточните ни съседи отново излизат напред в резултата! Арда Гюлер отбеляза едно от най-красивите попадения в турнира до момента. Той  отправи мощен удар с левия крак извън наказателното поле, който не остави шансове на вратаря Гиорги Мамардашвили.

Снимка 670174

57′

Чалханоглу отправи мощен удар от фаул, но топката попадна право в обсега на вратаря на Грузия, който успя да избие.

55′

Соломон Кверквелия от състава на Грузия получи официално предупреждение.

52′

Кварацхелия проби отляво на грузинското нападание и с подаване по земята намери Микаутадзе в наказателното поле, но ударът на нападателя бе блокиран от защитник в червен екип.

Снимка 670170

45′

Начало на втората част!

45′

Първото полувреме завърши!

35′

Абдулкерим Бардакчъ получи жълт картон.

35′

Какъв пропуск! Грузинците можеха до осъществят пълен обрат в рамките на само три минути, но голмайсторът Микаутадзе този път стреля покрай вратата от изгодна позиция.

32′

ГООООООООЛ ЗА ГРУЗИЯ! ЖОРЖ МИКАУТАДЗЕ!

Напук на логиката грузинците стигнаха до изравнително попадение, само няколко минути след като се озоваха в ролята на догонващи. Кочорашвили проби отдясно в наказателното поле и намери Жорж Микаутадзе, който с удар в близкия в близкия ъгъл отбеляза пърия гол за кавказката страна на Европейско първенство и възстанови равенството.

Снимка 670163

27′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Само две минути след като поведоха в резултата, турците стигнаха до ново попадение, дело на Кенан Йълдъз. След преглед със системата ВАР, обаче, голът на играча на Ювентус не бе признат заради засада.

26′

ГОЛ ЗА ТУРЦИЯ! МЕРТ МЮЛДЮР!

Южните ни съседи поведоха в резултата след великолепно изпълнение на Мерт Мюлдюр, който засече избита топка от воле и изпрати неспасяем  удар в горния ляв ъгъл на вратата пазена от Гиорги Мамардашвили.

Снимка 670165

12′

Шанс за Грузия! Анзор Меквабишвили отправи удар от дистанция, при който се получи рикошет, но вратарят на южните ни съседи  Мерт Гюнок успя да реагира и да избие в корнер.

11′

Греда! Турция бе съвсем близо до откриване на резултата след малко повече от десет минути игра. Кан Айхан получи топката на границата на наказателното поле и отправи мощен удар по земята, който срещна десния страничен стълб на вратата пазена от Гиорги Мамардашвили.

1′

Двубоят в Дортмунд започна.

1′

Преди мача над стадиона се изля обилно количество дъжд.

26. Бертуг Йълдъръм 26. Габриел Сигуа

Отборите на Турция и Грузия се изправят един срещу друг в мач от група F на Евро 2024.

Срещата ще се играе на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд от 19:00 часа, като в същата група са още Португалия и Чехия.

Двата тима са се срещали досега пет пъти помежду си, като турците имат три победи, Грузия е спечелила веднъж, а една среща е завършила наравно.

Франция не блестеше, но постигна минимална победа над Австрия

Вижте как се разви срещата

Турция се класира за Евро 2024 като лидер в квалификационната си група, печелейки първо място в крайното класиране, като изпревари Хърватия, а другите отбори бяха Уелс, Армения и Латвия. Нашите съседи със сигурност ще се радват на изключителна фенска подкрепа във всеки от мачовете си на еврофиналите предвид огромната турска общност в Германия.

Повод за притеснение за италианския селекционер Винченцо Монтела може да бъде формата на отбора му напоследък, като турците нямат победа в последните си пет двубоя и инкасираха три загуби в тях. Със сигурност Турция ще разчита много на младите звезди на Реал Мадрид и Ювентус - Арда Гюлер и Кенан Йълдъз, както и на опитни бойци като Хакан Чалханоглу.

Грузия пък постигна историческо първо класиране в историята си на голям футболен форум. След като тимът не успя да се класира в групата си в компанията на Испания и Шотландия, грузинците отидоха на плейофи, като там първо преодоляха Люксембург, а после триумфираха след нулево равенство и дузпи срещу Гърция. Огромни надежди се възлагат на звездата на Наполи - Хвича Кварацхелия, както и на вратаря на Валенсия - Гиорги Мамардашвили.

Португалия - Чехия 2:1 (Развой на срещата по минути)