90+5′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Сигнал-Идуна Парк", гр. Дортмунд Зрители:
90+5′

Край на мача!

90+3′

Резервата Швидерски получи жълт картон за грубо нарушение срещу Тео Ернандес.

90′

Пет минути добавено време.

89′

Павел Давидович получи официално предупреждение.

86′

Дембеле е заменен от Коло Муани.

85′

Кунде намери Жиру около точката за изпълнение на дузпа, нападателят стреля, но топката срещна тялото на играч на Полша и излезе в ъглов удар.

82′

Чуамени отстъпи мястото си на терена на Фофана.

77′

ГООООООООЛ ЗА ПОЛША! РОБЕРТ ЛЕВАНДОВСКИ!

Първоначално Менян успя да спаси удара на нападателя на "Дружина Полска", но се оказа, че вратарят е бил с двата крака пред голлинията преди удара. Дузпата беше пребита, като Левандовски от втория път бе точен и изравни резултата.

Снимка 671514

76′

ДУЗПА И ЗА ПОЛША!

Карол Швидерски бе фаулиран от Дайо Упамекано в наказателното поле. Главният рефер Марко Гуида първоначално не посочи бялата точка, което доведе до опасна атака на Франция, при която Мбапе от удобна позиция не стреля слабо и Скорупски спаси. Малко по-късно съдията беше привикан на монитора, за да преразгледа ситуацията със системата ВАР отсъди най-тежкото наказание във футбола.

68′

Никола Залевски е сменен от Карол Швидерски.

68′

Шкораш замени Шимански.

64′

Дембеле напредна мощно отдясно, но центрирането му към Мбапе бе неточно.

64′
64′
61′

Тройна смяна в състава на Франция. Терена напуснаха Баркола, Канте и Рабио, а вместо тях в игра се появиха Жиру, Камавинга и Гризман.

56′

ГООООООООООООООЛ ЗА ФРАНЦИЯ! КИЛИАН МБАПЕ!

Първи гол за селекцията водена от Дидие Дешан на Евро 2024, който е отбелзан от футболист на тима. Скорупски се хвърли в десния ъгъл, а Мбапе стреля в ляво и изпрати топката в мрежата.

Снимка 671507

55′

ДУЗПА ЗА ФРАНЦИЯ! Усман Дембеле навлезе в наказателното поле на Полша, където Якуб Кивиор не прецени добре шпагата си и фаулира крилото на "петлите". Съдията Марко Гуида не се поколеба и посочи бялата точка.

51′

Няколко секунди по-ксъно новото попълнение на Реал (Мадрид) отново опита късмета си от дистанция, но този път шутът му мина встрани от целта.

50′

КАКВА НАМЕСА НА СКОРУПСКИ!

"Петлите" започнаха много настъпателно втората част и обградиха поляците в тяхната половина. Четири минути след почивката Мбапе отправи много техничен удар по диагонала, но играещият много силно днес Лукаш Скорупски успя да избие.

Снимка 671485

45+3′

Начало на второто полувреме!

Снимка 671468

45+2′

Първата част на срещата завърши!

45′

Още една добра комбинация между Баркола и Мбапе завърши с удар на последния, но отново Скорупски бе на висота и не допусна попадение във вратата си.

45′

Две минути добавено време.

42′

Брадли Баркола и Килиан Мбапе разиграха на скорост в наказателното поле на поляците и капитанът на "петлите" опита удар от малък ъгъл, но Скорупски бе добре пласиран и успя да избие в корнер.

34′

НАЙ-ЧИСТОТО ПОЛОЖЕНИЕ ЗА ГОЛ НА "ДРУЖИНА ПОЛСКА" ОТ НАЧАЛОТО НА МАЧА!

Шимански намери Желински на десния фланг, полузащитникът центрира в наказателното поле. Там Роберт Левандовски бе оставен непокрит и стреля с глава, но топката премина на сантиметри от покрай вратата на Франция.

28′
Снимка 671469

Заради горещото време играта е спряна, за да могат футболистите да пият вода и да се освежат.

Снимка 671472

24′

Никола Залевски задържа Мбапе и получи първия жълт картон в срещата.

19′

КАКЪВ ПРОПУСК!

"Петлите" организираха бърза контратака, при която Канте пусна към Дембеле, но ударът на крилото, от непосредствена близост, попадна в тялото на вратаря на Полша Лукаш Скорупски.

Снимка 671486

14′

След центриране на Шимански от корнер защитата на "петлите" не се справи по най-добрия начин и топката попадна в Каспер Урбански. Той нанесе коварен удар, но Менян отрази.

11′

Усман Дембепе намери Тео Ернандес на добра позиция, крайният защитник отправи удар, но Скорупски отрази с крак.

6′

Първи удар в очертанията на една от двете врати. Отправи го Пьотр Желински, но Майк Менян спаси.

1′

25. Михал Скораш

Франция се изправя срещу Полша в последен двубой от група "D" на Евро 2024. Срещата ще се играе на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд и започва в 19:00 часа.

Франция се нуждае от точка, за да си осигури класиране на осминафиналите. "Петлите" ще завършат на първо или второ място в групата, ако не загубят от Полша и Австрия не надвие Нидерландия в същото време.

Големият казус пред Дидие Дешан е дали капитанът на тима Килиан Мбапе ще е напълно възстановен, за да участва в днешния двубой, след като пропусна предходния мач с Нидерландия. Ако се появи, той ще играе със специална маска, след счупения нос при успеха над Австрия. Дешан определено няма да се лиши от услугите му, поради огромния залог в срещата.

В състава на Михал Пробиеж пък голмайсторът на "дружината" Роберт Левандовски се завърна в игра като резерва срещу Австрия. Почти сигурно той ще може да започне този мач като титуляр.