Нападателят на Енерги (Котбус) Димитър Рангелов вкара първите си голове в Бундеслигата при равенството 2:2 срещу Айнтрахт (Франкфурт), в мач 8-ия кръг германския шампионат.

Бившият футболист на Славия поведе съотборниците си към първи успех в първенството с две попадения преди почивката. През втората част обаче Аманатидис попари надеждите на домакините за победа, след като и той се разписа на два пъти.

Рангелов откри резултата в 8-ата минута, след като беше извден зад защитата на гостите от Скела и с премерен удар опъна мрежата на гостите. Десет по-късно Митко отново записа името си на сред голмайсторите. Сьоренсен открадна топката от Рус в наказателното поле на Айнтрахт и веднага подаде към намиращия се на дузпата Рангелов, за който не бе проблем да се разпише за втори път в мача.

При този резултат завърши и първото полувреме. През втората част домакините допуснаха елементарен гол. В 48-ата минута Пиплица отби шут на Турк прави в краката на Аманатидис, който мигновено вкара топката във вратата на домакините за 1:2.

В 79-ата минута Аманатидис оформи крайното 2:2, вкарвайки втория си гол в срещата. Нападателят реализира 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Митрески срещу Турк.

Другият българин в състава на Енерги - Станислав Ангелов, също започна като титуляр срещу тима от Франкфурт. Пелето се представи на ниво, като опита няколко удара от далечно разстояние.

Българското дебри на кръга между Хановер и Дуисбург завърши при резултат 2:1 за домакините. Благой Георгиев отново изигра силни 90 минути за "зебрите", а Чавдар Янков пък влезе като резерва в 73-ата, като се включи на високи оброти и при малко повече късмет можеше и да се разпише.

Първият гол в срещата падна още в 7-ата минута, когато Шулц засече с глава центриране от корнер на Хусчи. В 20-ата основният реализатор на гостите Ишиаку изравни, след като оползотвори чудесно подаване на Тиферт от дясно.

В 63-ата закупеният от Вердер (Бремен) Шулц донесе победата на своя отбор с второто си попадение в двубоя. Защитникът вкара невероятен гол, след като от малко повече от 20 метра прати топката в лявата сглобка на вратата на Енке.