Отборът на Арсенал постигна втора поредна победа в английската Висша Лига. Селекцията на Микел Артета взе едно от трудните си гостувания през кампанията, побеждавайки Нотингам с 2:1. По този начин "топчиите" се доближиха на две точки от лидера Ливърпул, който утре може да възстанови аванса си от пет пункта, ако спечели дербито Челси.

Арсенал изигра силно първо полувреме, но головете в мрежата на Форест така и не стигаше.

След почивката ситуацията на терена бе малко по-различна. Домакините играеха повече с топката и бяха по-активни в атака. Това обаче отвори повече пространства за съперника. Две добри контраатаки на Форест не бяха завършени по възможно най-добрия начин. Пред другата врата Търнър успя да отрази удар на Сака.

В 57-ата минута пробив на Сака завърши с подаване към Йодегор, който пък намери Жезус. Бразилецът стреля от сравнително малък ъгъл и нацели гредата. Следващият му опит бе далеч по-неточен. Той обаче се реваншира в 65-ата минута, когато откри резултата. Жезус получи топката от Зинченко, който изпълни тъч, напредна и стреля от много малък ъгъл, а топката мина между краката на вратаря и се озова в мрежата.

В 72-ата минута Гонсало Монтиел допусна грешка и това даде възможност на гостите да организират бърза атака. Жезус напредна и подаде на Сака, който с прецизен удар прати топката в мрежата.

Интригата на "Сити Граунд" се завърна секунди преди края на редовното време. Тайво Авонии стигна до отскочила топка в наказателното поле и преодоля Давид Рая с удар в долния десен ъгъл. Празненствата на "червените" леко се забавиха, след като Саймън Хупър се допита до колегите си от ВАР заради съмнения за фаул в атака.

Случилото се амбицира максимално селекцията на Нуно Ешпирито Санто и в самия край Авонии можеше да донесе и точката. Нигериецът обаче бе разочарован при опита си за добавка от Давид Рая.

Артета: Не е вярно, че ще напускам Арсенал - фалшива новина!