ПСЖ прекъсна негативната си серия от 3 поредни равенства в Лига 1 на Франция, като победи Монпелие с 6:2 като гост. Килиан Мбапе отбеляза хеттрик, а по едно попадение добавиха Витиня, Кангин Лий и Нуно Мендеш.

Брест - Лил 1:1 в мач от Лига 1

Брест и Лил не излъчиха победител

Двата отбора си отбелязаха по един гол

Парижани поведоха рано-рано в мача, но домакините успяха да изравнят. В 14-ата минута се разписа Витиня, който получи чудесен пас от Килиан Мбапе. Само след още 8 минути игра резултатът стана 0:2. Този път Рандал Коло Муани подаде на Мбапе, който реализира първото си попадение в срещата.

Домакините можеха да намалят в 26-ата минута, Арно Нордин преодоля двама защитници и стреля, но Донарума спаси. В 30-ата минута Арно Нордин стигна до отбита топка във вратарското поле и успя с глава да я вкара в мрежата за 1:2.

В 41-ата минута Уахиб Хазири от Монпелие получи пас в наказателното поле, стреля, но ударът му бе блокиран. Минута преди почивката Донарума извърши нарушение и реферът Флоран Бата отсъди дузпа, която Тежи Савание реализира, въпреки че Донарума достигна до топката, но това не бе достатъчно.

Витиря от ПСЖ бе близо до трето попадение в края на първото полувреме, но Берто спаси. Само в рамките на 3 минути през втората част парижани на практика решиха двубоя. В 50-ата минута Брадли Баркола пусна към Килиан Мбапе, който овладя и шутира, вкарвайки за 2:3. В 53-ата минута Кангин Лий получи топката на ръба на наказателното поле и отбеляза за 2:4.

Шоуто на Мбапе обаче не бе приключило. В 63-ата минута Витиня върна жеста на Килиан Мбапе от началото на мача и нападателят оформи своя хеттрик. В 82-ата минута реферът отсъди дузпа за Монпелие за нарушение на Нуно Мендеш. След преглед на ВАР обаче се оказа, че фал няма и играта продължи.

В 88-ата минута Уорън Заир-Емери пропиля чудесна възможност за шести гол, но пък Нуно Мендеш не го направи минута по-късно. Той получи добър пас от Витиня и оформи крайното 2:6.

Монако - Лориен 2:2 в мач от Лига 1