90+6′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Сивитас Метрополитано", гр. Мадрид (Испания) Зрители:
90+6′

Край на мача!

90+5′

Юлиан Бранд също нацели гредата в самия край на мача!

87′

Греда за Борусия (Дортмунд)! Джейми Биное-Битънс шутира малко пред наказателното поле, като топката се отби от главата на Сесар Аспиликуета и за малко да се озове във вратата. За щастие на Ян Облак тя се отби от напречната греда в аут.

81′

ГООООЛ!! Себастиен Алер намалява за 2:1!! Бранд получи топката и се опита да намери съотборник, но тя рикошира в Лино и попадна в Алер, който прониза вратата на Кобел за 2:1.

75′

Домакините можеха да се разпишат за трети път! Гризман центрира чудесно от пряк свободен удар и топката достигна Лино на далечната греда. Той отправи удар, но той бе спасен по брилянтен начин от Кобел.

73′

Добра възможност за Борусия (Дортмунд), след като Юлиан Бранд имаше възможност да стреля от пряк свободен удар. За негово съжаление обаче топката мина над вратата.

62′

Карим Адейеми шутира точно от солидна дистанция, но право в ръцете на Облак.

53′

Иън Маатсен с жълт картон.

51′

Второто полувреме започна по-силно за гостите. Топката рикошира в крака на Де Пол и тя стигна до Никлас Фюлкруг, който моментално шутира извън наказателното поле, но Ян Облак спаси.

45′

Начало на второто полувреме!

45+1′

Край на първата част!

Снимка 660674

43′

Борусия (Дортмунд) най-накрая успя да отправи точен удар към вратата на Облак. Иън Маатсен шутира силно към вратата, но Ян Облак внимаваше и спаси.

32′

ГОООООЛ!! Самуел Лино бележи за 2:0!! Алваро Мората подаде към Антоан Гризман пред наказателното поле, а той намери отдясно Самуел Лино, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Кобел.

Снимка 660673

30′

Първата по-опасна атака на Борусия (Дортмунд) е факт. При ъглов удар Санчо центрира и намери Феликс Нмеча, който стреля неточно.

24′

Емре Джан получава жълт картон.

20′

Алетико (Мадрид) продължи да натиска съперника си. За това подсказват и 6-те корнера, които домакините изпълниха за едва 20 минути. В 13-ата минута Самуел Лино засече топката със задна ножица, но Кобел спаси.

5′

ГОООООЛ!!! Родриго де Пол открива още в 5-ата минута! Мачът започна повече от отлично за домакините. Още във втората минута те организираха хубава контраатака и Алваро Мората отправи опасен изстрел към вратата. В 5-ата минута пък гостите допуснаха много груба грешка и Родриго де Пол отмъкна топката и я изпрати в мрежата на Борусия (Дортмунд).

Снимка 660675

1′

30. Салим Ел Джабари 43. Джейми Байноу-Гитънс

Атлетико (Мадрид) и Борусия (Дортмунд) се изправят един срещу друг в интересен четвъртфинален сблъсък в Шампионска лига. Двубоят на стадион "Уанда Метрополитано" в испанската столица започва в 22:00 часа българско време.

"Дюшекчиите" елиминираха в 1/8-финалите финалиста от последното издание Интер, като отново демонстрираха бойкия си дух при Диего Симеоне, като първо наваксаха изоставане от един гол с късно попадение на Мемфис Депай, а след това сломиха "нерадзурите" след изпълнение на дузпи.

Германците от своя страна елиминираха ПСВ Айндховен след равенство в Нидерландия и успех на "Сигнал Идуна Парк". "Жълто-черните" водени от Един Терзич водят битка за топ 4 в Бундеслигата, като Борусия ще се опита да повтори постижението на Юрген Клоп от сезон 2012/13, когато Дортмунд игра финал в ШЛ, който бе загубен от Байерн Мюнхен.

"Атлетико се разви значително в атака през годините и те ще бъдат голямо предизвикателство за нас. Знаем със сигурност, че нямаме право на грешки. Те със сигурност обичат да налагат собствения си стил на игра и ние трябва да отговорим подобаващо за това. Успехите им са известни на всички, тъй като те създадоха една изцяло нова защитна философия. На абсолютно всеки отбор по света му е трудно срещу тях", сподели наставникът на Дортмунд преди мача.

Дортмунд стигна до полуфиналите през 2013 и Терзич е амбициран да върне отбора на това ниво. "В последните години някои наши футболисти ни напуснаха, за да търсят успехи на различни места. Искаме да покажем на всички, че могат да играят на полуфиналите на Шампионската лига и в Борусия (Дортмунд)", продължи той.

Капитанът Емре Джан трябваше да седи до Терзич на пресконференцията, но бе заменен от Феликс Нмеча заради вирусно заболяване. "Той се почувства зле тази сутрин, преди да тръгнем. Дадохме му почивен ден както за тренировки, така и за пресконференции. Уверени сме, че той ще участва в мача утре", завърши Терзич.

От своя страна наставникът на домакините Диего Симеоне предупреди отбора си преди първия мач срещу Борусия Дортмунд от четвъртфиналите на Шампионската лига. Той не желае неговия отбор да бъде смятан за фаворит в двубоя.

"Това ще бъде един от най-интензивните мачове за сезона. Борусия е отборът, който играе с най-голям интензитет сред останалите тимове в турнира", каза аржентинецът.

Треньорът на "дюшекчиите" също наблегна на факта, че германският отбор няма загуба вече четири месеца при гостувания.

"Те са много силни при визитите и играят превъзходно на контраатака. Трябва да внимаваме в този аспект и да опитаме да противодействаме. Не бих казал, че сме фаворити в двубоя".