Отборът на Монако не успя да излезе на второ място в класирането на Лига 1. "Монегаските" давършиха наравно -  2:2 при домакинството си на Лориен. Гостите поведоха още в първата минута на мача благодарение на автогол на Уилфрид Синго от монегаските. В 27-ата минута обаче Лориен върна жеста, като Формоз Менди си вкара също автогол, с който Монако изравни. Точно след час игра Юсуф Фофана даде предимство на Монако. Десет минути преди края на мача Денис Закария от домакините бе изгонен от терена заради втори жълт картон. В самия край на срещата и Айегун Тосин от гостите напусна терена заради директен червен картон. В добавеното време обаче Тиему Бакайоко изравни за Лориен.

След това равенство Монако остава на трето място във временното класиране в Лига 1 с актив от 46 точки, с една по-малко от втория Реймс и на 10 зад лидера ПСЖ. Лориен пък е на 15-а позиция с 26 точки.

Монако - Льо Авър 1:1 в мач от Лига 1