Шампионът Наполи преживя поредни сложни мигове през кампания 2023/24. Притежателят на Скудетото се нуждаеше от късен обрат, за да надвие Верона с 2:1 на стадион "Диего Армандо Марадона".

Удинезе - Монца  0:0 в Серия А

Удинезе изпусна Монца

Домакините с 13-о равенство

По този начин селекцията на Валтер Мадзари се изкачи с няколко места нагоре и вече е седма, обаче на само точка от четвъртата позиция. А тя изглежда като "спасителна" за "партенопеите" през този откровено разочароваш сезон.

Първото полувреме предложи няколко добри възможности за домакините, но Лоренцо Монтипо впечатли с отлични намеси.

Болоня - Сасуоло 4:2 в мач от Серия "А"

Болоня пречупи Сасуоло в зрелищен мач

"Сеньо-червените" отново се доближиха до зона Шампионска лига

Втората част редуваше атаки и пред двете врати. А първи кръв на своя опонент "пуснаха" "мастифите". Верона поведе чрез гол на Копола в 72-ата.

Наполи все пак не се отдаде на паниката и седем минути по-късно Сирил Нгонге, дошъл именно от Верона, и правещ своя дебют за шампионите, вкара за 1:1.

180 секунди преди последния съдийски сигнал, очаквано в ролята на герой влезе Хвича Кварацхелия. Грузинецът се възползва от отлично подаване на Мацоки и донесе важния успех за Наполи с 2:1.

Торино - Салернитана 0:0 в мач от Серия "А"