Първите четири поставени в основната схема се класираха за полуфиналите на турнира по тенис за жени в Лос Анджелис(САЩ) с награден фонд 600 хиляди долара.

Водачката Мария Шарапова  победи миналогодишната победителка в надпреварата Елена Дементиева (Русия) с 6:3, 6:4. Шарапова взе първия сет и поведе с 4:1 във втория. Дементиева не се предаде и успя да изравни, но след това загуби два гейма поред, а с това и мача.

"Имах някои проблеми, но като цяло смятам, че се представих добре. Тя ме поставяше под напрежение всеки път, когато не успявах да вкарам първи сервис. До последната точка беше трудно, но се радвам, че успях", коментира победителката, която през
миналата седмица спечели надпреварата в Сан Диего и вече има седем поредни победи в САЩ.

За място на финала Шарапова ще срещне друга рускиня номер 4 в схемата Надя Петрова, която трудно се справи с Виржини Разано (Франция) след 6:7(3), 6:4, 6:1.

Във втория полуфинал ще се срещнат сръбкините Йелена Янкович и Ана Иванович.
Миналогодишната финалистка и номер 2 в схемата Янкович имаше доста проблеми срещу шампионката за девойки от Откритите първенства на Австралия и на САЩ за 2005 година Виктория Азаренка (Беларус), но все пак стигна до победата с 6:4,
6:7(5), 6:2.

"Не показах най-добрата си игра. Тя направи толкова печеливши удари във втория сет, че в един момент си помислих, че няма да успея, защото нищо не ми вървеше", обясни Янкович, която през цялата седмица страда от грип.

Иванович пък се справи в два сета с Мария Кириленко (Русия) след 6:4, 6:4. Кириленко поведе с 4:1 в първия сет, но получи проблем в десния крак и загуби следващите седем гейма, което се оказа фатално.