ЦСКА (Москва) записа трета поредна победа. Тази вечер момчетата на Виктор Гончаренко разбиха с 5:1 Арсенал (Тула) в домакинството си от 12-ия кръг на руската Висша лига. С този успех те излязоха на втора позиция във временното класиране, само на 2 точки зад лидера Спартак (Москва).

Контузеният български национал Георги Костадинов отново не бе в групата за мача на гостите.

ЦСКА поведе в самия край на първото полувреме, когато получи дузпа за нарушение срещу Бактийор Зайнутдинов, а Фьодор Чалов реализира от бялата точка за 1:0.

В 50-ата минута Никола Влашич удвои с диагонален удар по земя, а отново той в 58-ата минута направи резултата класически с мощен шут от около 25 метра.

Гостите намалиха в 78-ата минута, когато Лука Джорджевич се възползва от неразчетено излизане на вратаря Игор Акинфеев и отбеляза на празна врата.

В края "армейците" довършиха съперника с нови два гола. Арнор Сигурдсон се разписа в 86-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле, а само минута след това Иван Обляков оформи крайното 5:1 с красив гол с шут отдалече.

Така ЦСКА (Москва) вече има 25 точки е и на второ място. Арсенал е на 12-а позиция с 12 точки.

Истина е: Маркс Ленин ще играе в Русия!

"Майка ми просто много харесала думата "Ленин"