Купата на Франция има своя нов отбор герой в лицето на Шамбери от едноименния град, който е в подножието на Алпите и наброява 60 000 жители. За пети път отбор от CFA2 или пета френска дивизия се класира на четвъртфинал за националния трофей. Преди това го правят Арас(1949), Руан(1999), Шилтигхайм(2003) и Каркефу(2008).

Шамбери обаче е единствения отбор от пета дивизия досега, който отстранява три отбора от елита. Последната жертва засега е Сошо който бе елиминиран в редовното време с 2:1. Преди това петодивизионния тим взе скалповете на други два отбора от Лига 1. Това са Брест и Монако, които бяха елиминирани след равенства по 1:1 и 3:2 след дузпи.

В мача срещу отборът на Сошо от едноименния град производител на леки коли "Пежо" първи откри тимът от елита. В 20-ата  минуа Фати отклони с глава към Иде който необезпокояван откри за Сошо. В 61-ата минута Тисо-Росе от домакините плъзна топката покрай вратаря Крос за 1:1. В 71-ата минута с шут от 25 метра Яхиа Бей нацели левия ъгъл на Крос за паметната победа с 2:1.