Отборът на Лил надигра като гост Метц с 2:1 в двубой от 31-ия кръг на Лига 1.

Грузинският нападател Жорж Микаутадзе на домакините реализира от дузпа за 1:0 в полза на Метц в 23-ата минута. Бразилецът Исмайли изравни за Лил в 31-ата минута, а малко преди почивката, в 44-ата минута Юсуф Язъджъ извезе гостите напред с попадение за 2:1.

През второто полувреме двата състава не успяха да си отбележат още голове и гостите стигнаха до трите точки. Победата е четвърта за Лил в последните пет мача на отбора, а след два поредни успеха футболистите на Метц допуснаха общо 18-ата си загуба за сезона.

Така Лил се изкачи до третото място във временното класиране в Лига 1 с 55 точки, на три зад втория Монако, който, обаче, с мач по-малко. Съставът на Метц остава в зоната на изпадащите, на 16-а позиция с 29 точки, колкото има и 15-ият Льо Авър.

Лил  - Астън Вила 2:1 (2:3 след дузпи) в среща от Лига на конференциите