Отборите на Олимпик (Марсилия) и Монако завършиха наравно 2:2 в мач от 19-ия кръг на Лига 1. Точни за "монегаските", които завършиха мача с 9 души бяха Уисам Бен Йедер и Мане Аклиуш, а  Пиер-Емерик Обамеянг и Леонардо Балерди реализираха головете за домакините.

Още в 11-ата минута Монако остана с човек по-малко, след като с директен червен картон беше изгонен Гийермо Марипан.

Гостите дори приключиха мача с девет души. В 87-ата минута Денис Закария се насочи към съблекалните след втори жълт картон. Все пак Монако удържа равенството и прибави точка към актива си.

След ремито Монако е четвърти в класирането с актив от 34 точки, докато Марсилия е шести с пет по-малко.

Монако излезе напред в резултата още в 7-ата минута. Бен Йедер получи на границата на наказателното поле. Неговият удар матира Пау Лопес. Александър Головин пък даде асистенцията - 1:0 в полза на "монегаските".

Само четири минути по-късно Монако остана с човек по-малко заради червения картон на Марипан. Той извърши грубо нарушение на правилата.

В 38-ата минута "фокейците" най-сетне изравниха. Пиер-Емерик Обамеянг завърши солова акция - 1:1. Монако веднага отговори. В добавеното време на първата част Бен Йедер възвърна аванса на гостите.

В 50-ата минута Марсилия отново възстанови равенството след удар на Балерди от далечно разстояние, като нов голне падна до края на срещата и мачът заврши наравно - 2:2.