Америка (Мексико) и Лига де Кито (Еквадор) завършиха наравно - 1:1 в първа среща от полуфиналите на турнира за Копа Либертадорес. Енрике Ескуеда донесе равенството на домакините с гол с глава и асистенция на Федерико Игуаин малко по-малко от 20 минути преди края на мача, а в 63-та Луис Боланос изведе гостите направи в резултата.

Втората среща е следващия вторник в Кито, където домакините се нуждаят само от 0:0, за да се класират за финалите на турнира за пръв път в историята си. Повече от 100 000 зрители наблюдаваха срещата, в която гостите имаха превъзходство през първото полувреме.

Вратарят на Америка Гилермо Очоа спаси удари на Дамиан Мансо и Боланос. Домакините започнаха по-добре втората част и Ескуада отправи силен удар в 49-та минута, а след пряк свободен удар на Салвадор Кабанас вратаря на гостите Хосе Севалос се справи блестящо.

За разправия по-между си червени картони в 74-та минута получиха Луис Боланос от Лига де Кито и Себастиан Домингес от Америка. В другия полуфинал днес ще играят шампионите за миналата година Бока Хуниорс (Аржентина) с Флуминензе (Бразилия).

Първи срещи от полуфиналите на турнира за Копа Либертадорес:

Америка (Мексико) - Лига де Кито (Еквадор) - 1:1

голмайстори: 0:1 Луис Боланос 63, 1:1 Енрике Ескуеда 73
червени картони: Луис Боланос (Лига де Кито, 74-та минута), Себастиан Домингес (Америка, 74-та минута)