Емполи и Фиронетина завършиха наравно 1:1 в мач от 25-ия кръг от италианската серия А.

Двата гола паднаха в двете полувремена. В 29-ата минута гостите от Фиорентина успяха да отбележат с гол на Лукас Белтран за 0:1. Той достигна до подаване и нанесе перфектен удар от границата на наказателното поле.

В 56-ата минута се стигна до спорен момент, когато един от играчите на Емполи беше съборен от защитник в наказателното поле и се наложи намесата на системата ВАР. В крайна сметка се оказа, че нарушение е имало и това означаваше дузпа за Емполи.

М'Байе Нианг застана зад топката и вкара в левия ъгъл покрай протегнатата ръка на Пиетро Терачано.

Емполи се намирана 16-ото място в таблицата с 22 точки, а Фиорентина е на 7-мо с 38.

Лацио - Болоня 1:2 в мач от Серия "А"