Байерн (Мюнхен) и Реал (Мадрид) завършиха 2:2 в първия двубой помежду си от 1/2-финалите в Шампионската Лига. Както се очакваше двубоят на "Алианц Арена" предложи качествен футбол и много емоции. Гостите първи откриха резултата с попадание на Винисиус Жуниор в 24-ата минута, но след почивката баварците осъществиха пълен обрат само в рамките на четири минути след попадения на Лирой Сане и Хари Кейн от дузпа. Реал (Мадрид), все пак, избегна загубата с ново попадение на Винисиус, този път от бялата точка в 83-ата минута.

След само няколко секунди игра Лирой Сане беше изведен зад защитата. Крилото имаше достатъчно време и реши да стрея, но Андрий Луни спаси. Томас Мюлер пък се ядоса, защото беше в по-добра позиция, но не получи подаване.

Малко по-късно и Хари Кейн опита късмета си с удар от средна дистанция, но стражът на "лос бланкос" отново не бе затруднен.

Първите 15 минути преминаха в половината на "белия балет", като на няколко пъти домакините пробваха с путове извън наказателното поле да поразят целта. Опитите обаче не дадоха резултат.

В средата на полувремето Реал (Мадрид) нанесе първи удар и откри резултата. Гостите потушиха началния натиск и издебнаха подходящ момент, за да изненадат противниковата отбрана. Тони Кроос пусна уникално подаване в коридор за Винисиус Жуниор, който се озова сам срещу Мануел Нойер и не сгреши.

Снимка 663334

Три минути преди края на полувремето Байерн получи възможност да изпълни пряк свободен удар от добра позиция. Хари Кейн насочи топката във вратарския ъгъл с много сила, топката профуча встрани.

Осем минути след почивката баварците изравниха резултата. Конрад Лаймер подаде към Лирой Сане на левия фланг. Крилото проби към наказателното поле и с левия крак забоде топката в близкия ъгъл. Шутът беше много силен и Андрий Лунин не успя да се намеси.

Снимка 663336

Реал (Мадрид) продължи да действа неубедително и в следващата атака Лукас Васкес препъна Джамал Мусиала в наказателното поле, а съдията показа бялата точка. В 57-ата минута Хари Кейн се нагърби с изпълнението и хладнокръвно залъга Лунин, за да направи пълен обрат в срещата.

Снимка 663337

В 79-ата минута Винисиус Жуниор отново надбяга защитата и се измъкна на стрелкова позиция. Този път ударът беше от малък ъгъл и Нойер успя да се позиционира добре и да избие в корнер.

Четири минути по-късно Родриго беше повален в накзателното поле и Клеман Тюрпен показа бялата точка за втори път, но този път в полза на Реал (Мадрид). Титулярният изпълнител Винисиус затвърди силната си игра през този сезон и с точен удар изравни резултата - 2:2.

Снимка 663342

До края на мача нови попадения не паднаха и така вичко ще се реши след седмица на "Сантиаго Бернабеу" в Мадрид.

Байерн (Мюнхен) -  Реал (Мадрид) 2:2 (Развой на срещата по минути)

Байерн (Мюнхен) - Реал (Мадрид) 2:2 (Развой на срещата по минути)

Мачът ще се проведе на "Алианц Арена" в 22:00 часа