Борусия Дортмунд и ПСВ завършиха 1:1 в първия 1/8-финален двубой от Шампионската лига между двата отбора. Гостите от Борусия Дортмунд се разписаха първи в мача, а реализаторът беше Донийл Мален в 24-ата минута. Люк де Йонг пък изпълни дузпа и беше безпогрешен за 1:1.

Снимка 654318

Мачът на "Филипс Щадион" започна на високи обороти, но по-интересните моменти дойдоха след първите петнадесет минути.

ПСВ (Айндховен) - Борусия (Дортмунд) 1:1 (Развой на срещата по минути)

Вестфалци гостуват на нидерландския гранд в първи осминафинален двубой от Шампионската лига

В 16-ата минута Малик Тилман беше оставен сам пред стража на Борусия Дортмунд! За съжаление на домакините той пропусна да открие резултата, след като стреля встрани. Борусия Дортмунд бързо отговори на натиска на домакините, след като Никлас Фюлкруг се озова в чудесна позиция, но не успя да затрудни вратаря, пращайки топката високо над напречната греда. Натискът продължи и през 24-та минута Донийл Мален откри резултата. Той пое топката в наказателното поле, озова се в добра позиция, отправи удар и топката мина покрай Валтер Бенитес.

Снимка 654313

Второто полувреме започна с по-добри позиции за ПСВ, който опита всячески да изравни. Така се стигна до 54-ата минута, когато Матс Хумелс влезе невнимателно в краката на свой съперник и това доведе до дискусия. Съдията на мача Сърджан Иванович отсъди дузпа, макар и много спорна, защото Хумелс закачи много леко футболиста на домакините. Иванович не показа жълт картон, но дузпата не беше отменена. Зад топката застана Люк де Йонг, който изравни резултата.

Снимка 654317

Борусия пропусна добра възможност в 72-ата минута, след като Мариус Волф засече с центриране от пряк свободен удар, но прати топката покрай левия страничен стълб.

До края ПСВ се опита да отбележи нов гол, но все пак това не стана и така срещата завърши 1:1.

Всичко ще се реши в реванша между двата отбора, който ще бъде след около 3 седмици.