Левски победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в мач от 33-ия кръг в efbet Лига. "Смърфовете" първи се разписаха чрез Мичи Нтело в 10-ата минута, но Левски осъществи пълен обрат след гол на Цунами в 29-ата минута и попадение на Рикардиньо, който се разписа в 32-ата минута.

Още в 3-ата минута Рикардиньо отправи мощен удар извън наказателното поле, но топката премина опасно близо до десния страничен стълб на вратата.

Локомотив (Пловдив) - Левски 1:2 (Развой на срещата по минути)

Срещата е с начален час 20:15

В 10-ата минута Локомотив (Пловдив) излезе напред в резултата. "Черно-белите" организираха прекрасна атака, в която Ангел Лясков изведе Мичи Нтело, който се ориентира прекрасно в ситуацията и откри резултата безпроблемно.

В 29-ата минута Левски изравни резултата, след като се възстанови от първоначалния шок. "Сините" си спечелиха корнер, а зад топката застана Евертон Бала, който центрира по великолепен начин. Цунами скочи високо и не остави никакви шансове на вратаря на "смърфовете", успявайки да прати топката във вратата.

Едва 3 минути по-късно Рикардиньо направи пълния обрат в срещата. Асен Митков пусна чудесен пас към бразилеца, който много спокойно между двама централни защитници преодоля Кристиан Томов с чудесен и много прецизен удар, правейки резултата 1:2.

Снимка 665587

Източник: startphoto.bg

В 62-ата минута Левски си спечели пряк свободен удар, при който Патрик-Габриел Галчев застана зад топката, но вместо да шутира към вратата подаде към Марин Петков. Той стреля, но ударът му бе блокиран.

Няколко секунди по-късно Марин Петков намери Патрик-Габриел Галчев, който с десния крак отправи изстрел към целта, но право в ръцете на Кристиан Томов.

В 74-ата минута Евандро центрира от пряк свободен удар, а Димитър Илиев засече с глава, но топката попадна право в ръцете на стража.

Снимка 665586

В 88-ата минута Билал Бари прати топката към Ел Джемили, като той пробва удар по диагонала, но ударът бе неточен.

В 90-ата минута Евертон Бала прати топката във вратата, но попадението му бе отменено заради очевидна засада.