Отборите на Лацио и Болоня си спретнаха голово шоу в предпоследния кръг от Калчото. Двата тима завършиха при резултат 3:3, който подсигури на 1000% оставането на "рособлу" в елита на Италия.

Хиксът тотално отказа домакините от битка за място в Топ 6, но какво от това, след като през седмицата момчетата на Симоне Индзаги вдигнаха Копа Италия и бяха посрещнати като герои от тифозите на "Олимпико" тази вечер.

Снимка 424338

Източник: EPA/БГНЕС

Начало на головия фестивал положи Хоакин Кореа с гол за "бианкочелестите" в 14-ата минута. Болоня осъществи пълен обрат малко след паузата, когато Поли и Дестро набързо направиха 1:2. Не бяха изминали и осем минути, когато паритетът пак беше възстановен, когато в прегръдките на своите съотборници попадна Бастос.

Драмата обаче продължи. В 63-ата Болоня отново излезе напред, след като Орсолини зарадва своя мениджър Синиша Михайлович. В 80-ата пък Сергей Милинкович-Савич оформи крайното 3:3, като мнозина смятат, че сърбинът се е разписал за последно пред домакинските фенове на Лацио. Припомняме, че на СМС се предрича мултимилионен трансфер през лятото.

Снимка 424339

В последния кръг на Лацио предстои гостуване на Торино, докато Болоня приема у дома Наполи.

ЛАЦИО - БОЛОНЯ 3:3

1:0 Кореа (14"), 1:1 Поли (50"), 1:2 Дестро (51"), 2:2 Бастос (59"), 2:3 Орсолини (63"), 3:3 Милинкович-Савич (80")

Наполи победи Интер с 4:1