Бoлоня поднесе една от големите изненади на осминафиналите от турнира за Купата на Италия, след като момчетата на Тиаго Мота елиминираха актуалния носител на трофея - Инте, с драматично 1:2 след продължения. Така часове, след като и Наполи бе изхвърлен от надпреварата за националното отличие, сега и друг от фаворитите преодоля огромна издънка.

Редовното време на "Джузепе Меаца" завърши при нулево реми, а в ролята на антигерой влезе големият лидер Лаутаро Мартинес. Аржентинският национал пропусна дузпа в 65-ата минута.

Две минути след старта на първото продължение Интер все пак открит резултата след гол на бразилския национал Карлуш Аугусто.

Възпитаниците на Симоне Индзаги обаче капитулираха в края. В рамките на четири минути Бекуема и Ндийе направиха така, че Болоня да постигне една от значимите си победи в турнира за националното отличие.

В следващия кръг "рособлу" ще премери сили с миналогодишния финалист Фиорентина.

Наполи - Фрозиноне 0:4 за Купата на Италия