Ботев (Враца) спечели важни 3 точки, след като успя да победи Хебър с 3:2 в мач от 26-ия кръг на efbet Лига. Пръв за врачани се разписа Клери Сербер, който отбеляза гол с глава в 16-ата минута. Браян Переа покачи за 2:0 от дузпа в 52-ата минута, а в 69-ата Стефан Цонков намали за 2:1. Нова дузпа, изпълнена от Браян Переа в 92 минута, направи резултата 3:1, а малко след това Красиан Колев се разписа за крайния резултат за 3:2.

Ботев (Враца) - Хебър 3:2 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 14:00 часа

В първите минути на срещата домакините от Враца упражниха натиск над Хебър. Врачани стигнаха до цели четири ъглови удара, от които обаче нямаше голови възможности.

Все пак логичното се случи и Ботев (Враца) откри резултата в 16-ата минута след гол на Клери Сербер. Мартин Смоленски центрира в наказателното поле на Хебър, а топката рикошира в крака на Жоао Сеско и се озова на главата на Клери Сербер, който я вкара във вратата на Петър Дебърлиев.

Снимка 659259

Източник: startphoto.bg

Ботев (Враца) организира още една бърза атака едва 3 минути по-късно. Ласана Н'диайе получи добър пас, но реши да стреля от средна дистанция вместо да развие атаката. Ударът му профуча встрани от левия страничен стълб на вратата на Дебърлиев.

След това ситуацията се промени и отборът на Хебър се опита да изравни още в първото полувреме след няколко добри атаки.

В 28-ата минута Ангел Бастунов успя да се възползва от грешка в защитата на Ботев (Враца) и подаде към Йохан Н'зи, който стреля от границата на наказателното поле на домакините, но ударът му бе блокиран.

В 39-ата минута Атанас Кабов пое добре кълбото, освободи се от Спас Георгиев, влезе навътре и реши да стреля от дистанция към далечния ъгъл, но топката профуча над вратата.

Снимка 659261

А в 43-ата минута Ангел Бастунов стреля от границата на наказателното поле на врачани, но ударът му бе встрани от десния страничен стълб на вратата на Федерико Бариос.

Отборът на Хебър отправи първи точен удар само 4 минути след началото на второто полувреме. Георги Каракашев шутира от границата на наказателното поле на Ботев (Враца) и Федерико Бариос се намеси решаващо.

В 52-ата минута Ботев (Враца) поведе с 2:0, след като Браян Переа отбеляза от дузпа. Съдията на мача Васимир Ел-Хатиб свири дузпа за врачани в 50-ата минута на мача, след като Н'диайе поведе топката с глава и навлезе в наказателното поле на Хебър, където бе съборен от Цонков и съдията не се поколеба да посочи бялата точка.

В 57-ата минута Йохан Н'зи получи добър пас в наказателното поле на Ботев и стреля опасно към вратата на врачани, но Федерико Бариос се намеси и спаси.

В 69-ата минута Хебър се върна в резултата след гол на Цонков. Олексий Збун центрира от корнер в наказателното поле, където Стефан Цонков стреля с глава, а топката срещна напречната греда и след това се озова във вратата на Федерико Бариос.

Снимка 659256

Браян Переа се разписа отново от дузпа в 92 минута. Съдията Васимир Ел-Хатиб свири втора дузпа за Ботев (Враца) в мача в първата минута на добавеното време на срещата. Мартин Михайлов падна в наказателното поле след съприкосновение с Михайлов, което беше достатъчно за Ел-Хатиб да свири дузпата.

Малко по-късно Красиан Колев също се разписа и оформи крайното 3:2.