Лацио постигна трудна победа при гостуването си на Фрозиноне с 3:2 в двубой от 29-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Бенито Стирпе". Това беше първи мач за "римските орли" след напускането на Маурицио Сари и дебют за Джовани Мартусиело.

Пол Лирола (13') даде аванс за домакините още в началото на мача, но към края на първото полувреме Матия Дзакани (38') изравни. През втората част гостите дръпнаха в резултата след два бързи гола на Валентин Кастеянос (57', 62'). Уалид Шедира (70') върна едно попадение, но силите на домакините не стигнаха да стигнат до нещо повече в мача.

Така Лацио се намира на деветото място в класирането на първенството с актив от 43 точки, колкото има и Фиорентина. "Виолетовите" обаче са с по-добра голова разлика. Фрозиноне е на незавидната 18-а позиция с 24 точки.

Удинезе - Торино 0:2 в двубой от Серия А