Фиорентина победи Лацио с 2:1 у дома в мач от 26-ия кръг на италианското футболно първенство.

По този начин "виолетовите" изпревариха "римските орли" във временното класиране и вече са 7-ми с 41 точки, а Лацио има 40 и една позиция по-назад.

Първият гол на стадион "Артемио Франки" във Флоренция беше отбелязан от гостите в края на първото полувреме и беше дело на Луис Алберто.

Пауло Дибала избухна с хеттрик за Рома при драматичен успех с 3:2 срещу Торино

Ето как се разви двубоят

Майкъл Кайоде обаче възстанови паритета в 61-вата. Пет минути по-късно домакините получиха дузпа. Въпреки, че реферът беше привикан да прегледа ситуацията със системата ВАР, той остана верен на първоначалното си решение и посочи бялата точка.

С изпълнението се нагърби Николас Гонсалес, но неговият удар разстресе лявата греда. Отскочилата топка попадна в Джакомо Бонавентура и добавката му беше успешна за 2:1, а това се оказа и крайният резултат в мача.

В следващия кръг Фиорентина гостува на Торино, а Лацио ще се изправи срещу Милан у дома.