Болоня обърна Лацио от 0:1 и го победи с 2:1 на "Олимпико" в мач от 25-ия кръг на Серия "А". По този начин тимът от Емилия-Романя събра 45 точки на петото място във временното класиране, колкото има и четвъртият Аталанта. Римските "орли" са осми с 37 точки.

Домакините имаха първия шанс в срещата още в осмата минута, когато Чиро Имобиле получи подаване и стреля по земя, но слабо и не затрудни Лукаш Скорупски. Шест минути след това Имобиле прати топката в мрежата, но попадението не бе признато заради засада.

В 18-ата минута ранният натиск на Лацио даде резултат и "орлите" поведоха с 1:0. След страхотно взаимодействие Чиро Имобиле изведе Густав Исаксен на чиста позиция, а той с хубав удар в долния десен ъгъл преодоля Скорупски - 1:0.

В 31-вата минута Исаксен си проправи път между няколко противникови защитници и стреля от границата на наказателното поле към десния ъгъл, но Лукаш Скорупски демонстрира страхотен рефлекс и успя да спаси.

В 37-ата минута Алексис Салемакерс стреля директно от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Две минути след това Усама Ел Азузи прати топката в мрежата на Лацио, като попадението първоначално не бе признато заради засада. След двуминутно преразглеждане с ВАР голът бе зачетен и Болоня изравни - 1:1.

В 44-ата минута Матео Гендузи стигна пръв до отскочила топка в наказателното поле на Болоня и без да мисли много стреля към левия ъгъл, но бранител на гостите блокира и спаси Скорупски от допускане на второ попадение.

През второто полувреме темпото на игра бе значително по-ниско и чистите голови ситуации липсваха. В 78-ата минута Болоня все пак успя да отбележи второ попадение. Джошуа Зиркзе стреля от воле към долния десен ъгъл след пас на Виктор Кристиансен и по този начин донесе победата на гостите с 2:1.

Верона - Ювентус 2:2 в мач от Серия "А"