Турнир: Европейски първенства Стадион: MHP Арена, гр. Щутгарт Зрители:

КРАЙ НА МАЧА!

84′

Жълт картон за Жан Целар.

76′

ГОООООООООООЛ ЗА СЛОВЕНИЯ! На фона на показаното на терена, словенците напълно закономерно се добират до изравнително попадение. Първо нападателят Бенямин Шешко изстреля снаряд от границата на наказателното поле, който рикошира в деснята греда и излезе в ъглов удар. Словенците изпълниха корнера, топката достигна до Ерик Янза, чийто изстрел разпъна мрежата на Каспер Шмайхел.

Снимка 669781

67′

Пропуск за Словения! Словенците моментално се съвзеха и организираха прекрасна атака, в която Гнезда Черин се пласира умело на точката на дузпата, за да отправи корав удар, профучал покрай десния страничен стълб на вратата на Каспер Шмайхел.

64′

Възможност за Дания! Въпреки спада на темпото през второто полувреме "датския динамит" бе близо да удвои аванса си, сварвайки неподготвена словенската защита. При пробив отляво играч на Дания центрира остро в наказателното поле, където Расмус Хойлунд засече топката, ала Ян Облак се отличи с качествена намеса.

Снимка 669764

54′

Жълт картон за Петар Стоянович.

52′

Импулс в редиците на Словения! Символичните домакини се втурнаха в атака и при разбъркване в наказателното поле на Дания Андраж Шпорар се строполи на земята след сблъсък с бранител. Словенците претендираха за дузпа, но реферът Сандро Шерер в комуникация със асистентите на ВАР реши да не отсъжда наказателен удар.

49′

Мортен Хюлманд си изкара жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЛУВРЕМЕ!

37′

Притежание на топката: Словения: 39%, Дания: 61%.

27′
Снимка 669765

17′

ГОООООООООООЛ ЗА ДАНИЯ! Три години след сърдечния арест, който преживя Кристиан Ериксен ознаменува по специален начин завръщането си на европейско първенство, тъй като изведе съотборниците си напред в резултата. При центриране отдясно в наказателното поле Йонас Винд отклони топката към звездата на тима, а той с елегантно изпълнение матира Ян Облак.

Снимка 669768

15′

Шанс за Словения! Макар отборът на Дания да доминираше от началото на двубоя, словенците пропуснаха добра ситуация, когато топката се озова във Бенямин Шешко, той овладя и нанесе мощен изстрел покрай вратата на Каспер Шмайхел.

10′

С оглед класата на двата отбора, "червения динамит" наложи натиск в първите минути на срещата. Понастоящем обаче символичните домакини не допускат опасни положения пред вратата си.

1′

26. Йосип Иличич 26. Якоб Бруун Ларсен

Отборите на Словения и Дания откриват сблъсъците в група "C" на Евро 2024. Двубоят стартира от 19:00 часа в Щутгарт. Другите два тима в групата са Англия и Сърбия, които ще премерят сили в късния двубой.

Словения и Дания бяха в една група и в квалификациите за този шампионат. Датчаните се справиха по-добре в тези сблъсъци, взимайки победа в домакинството си и измъквайки точка в Любляна. Така Словения все още няма успех в шест мача срещу скандинавците. Двата отбора успяха да заемат първите две места с по 22 точки и си осигуриха място на финалите в Германия.

Словенският национален отбор все още очаква своята първа победа на голям футболен форум, след като в трите си участия до момента те имат три равенства и пет поражения.

Двете звезди в отбора на Матияж Кек са опитният Ян Облак и младата звезда на РБ (Лайпциг) Бенямин Шешко и именно те се очаква да поведат отбора. В последната си контрола преди Евро 2024 словенците завършиха наравно като домакин с България (1:1).

Наставникът на датчаните поне на хартия разполага с доста повече класа сред своите избраници, като в тима му личат имената на Каспър Шмайхел, Андреас Кристенсен, Пиер-Емил Хьойберг и Расмус Хойлунд.

Датчаните имат своята славна история свързана със сензационното спечелване на Евро 1992, когато участват единствено заради отстраняването на Югославия поради започналите войни.

Полша - Нидерландия 1:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят стартира в 16:00 часа