Българският национален отбор по футбол продължава със серията си без загуба, откакто начело на тима е Илиан Илиев.

"Трикольорите" записаха равенство 1:1 срещу участника на Евро 2024 Словения в последната си контрола, играна на стадион "Стожице", в Любляна.

Снимка 668679

Източник: startphoto.bg

Двете попадения бяха отбелязани през първата част. Кирил Десподов изведе съотборниците ни напрев в 3-та минута с гол от бялата точка. Домакините обаче бързо наваксаха пасива си в 13-та минута чрез Андраж Шпорар.

Следващият сблъсък на националите ни е на 5 септември с Беларус за Лигата на нациите.

Снимка 668678

Двубоят започна великолепно за "лъвовете", когато едва във 2-та минута капитанът на отбора Кирил Десподов получи извеждащо подаване, финтира бранител на домакините, който го спъна и турският рефер моментално отсъди дузпа в наша полза. Зад топката застана най-добрият ни футболист, чието изпълнение влетя във вратата на Ян Облак.

За съжаление преднината на "трикольорите" не трая дълго, след като в 13-та минута словенците съумяха да възстановят паритета. При центриране от ъглов удар нападателят Ян Млакар се измъкна от опеката на българската отбрана, за да отклони топката към Андраж Шпорар, а таранът от непосредствена близост реализира с лекота.

Снимка 668676

Селекцията на Илиан Илиев определено се стремеше да играе атакуващ футбол и отново можеше да поведе в резултата. В 20-та минута Кирил Десподов центрира остро в наказателното поле, където халфът Георги Костадинов отправи силен удар с глава, ала топката премина опасно над вратата.

В 33-та минута за миг българската защита не показа концентрация, което позволи на звездата на Словения Бенямин Шешко да излезе сам срещу Светослав Вуцов, но стражът на Славия остана стабилен, парирайки мощния му удар.

Снимка 668677

Въпреки по-анемичното темпо през второто полувреме, родните ни национали създадоха най-опасното положение в срещата. В 60-та минута Кирил Десподов овладя топката, устреми се напред и отправи снаряд, отбит от вратаря Ян Облак.

Дълбоко в добавеното време България пропусна да изтръгне след впечатляващ рейд на Филип Кръстев, завършил със слаб удар в обсега на стража на Атлетико (Мадрид).

Словения - България 1:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят в Люблана започва в 16:00 часа