Дания победи Швеция с 2:1 в приятелска среща играна на стадион "Паркен" в Копенхаген. Пиер-Емил Хьойберг откри за "червения динамит" още във втората минута, а седем по-късно Александър Исак изравни. Капитанът на домакините Кристиан Ериксен донесе успеха на своя тим с гол в 86-ата минута.

За Дания предстои още една проверка на 8 юни срещу Норвегия преди участието си на Европейското първенство в Германия, на което "червеният динамит" е в група със Сърбия, Англия и Словения.

Двубоят започна с натиск от страна на Дания. Във втората минута Кристиан Ериксен центрира топката в наказателното поле на Швеция, а Хьойберг засече в мрежата от близко разстояние, не оставяйки никакви шансове на Робин Олсен да се намеси.

Седем минути по-късно Александър Исак се възползва от рикошира топката в наказателното поле на датчаните, за да възстанови паритета.

В 11-ата минута Александър Ба центрира топката в наказателното поле, а Янис Вестергор засече с глава, но прати топката покрай вратата.

Швеция имаше възможност да обърне в 46-ата минута, когато Антони Еланга получи топката в наказателното поле на домакините, но ударът му премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Фредерик Рьонов.

В 51-вата минута Расмус Хьойлунд направи солов рейд, който завърши с удар, но не намери целта.

Йоаким Миеле получи топката в наказателното поле на Швеция и стреля с първото си докосване, но Олсен се намеси. Миеле имаше претенции и за дузпа, които обаче не бяха уважени от съдийската бригада.

Дания отбеляза победното попадение в 86-ата минута. Тогава Кристиан Ериксен показа класата си и  реализира великолепен гол от средна дистанция, с който шокира Робин Олсен и отбраната пред него.