Турнир: Контроли Стадион: "Стожице", гр. Любляна (Словения) Зрители: 4000

Мартин Минчев e заменен от Ангел Лясков.

78′

Кирил Десподов излиза, за да се появи Радослав Кирилов.

72′

Юре Балковец (Словения) заменя Ерик Янза. Кек Матияж пък заема мястото на Бенджамин Шешко.

62′

Десподов! Въпреки по-анемичното темпо през второто полувреме, родните ни национали създадоха най-опасното положение в срещата. Кирил Десподов овладя топката, устреми се напред и отправи снаряд, отбит от вратаря Ян Облак.

60′

Tри смени в българския състав. Алекс Колев се появява вместо Георги Минчев, а Илиан Илиев-младши и Серкан Юсеин заменят Георги Минчев, Валентин Антов и Георги Костадинов.

55′
Снимка 668677

Източник: startphoto.bg

46′

Живко Петков заменя Алекс Петков.

46′

Нино Жугели влиза на мястото на Томи Хорват.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЛУВРЕМЕ!

33′

Вуцов! За миг българската защита не показа концентрация, което позволи на звездата на Словения Бенямин Шешко да излезе сам срещу Светослав Вуцов, но стражът на Славия остана стабилен, парирайки мощния му изстрел.

30′

Притежание на топката: Словения - 52%, България - 48%

20′

Шанс за България! Селекцията на Илиан Илиев определено се стреми да играе атакуващ футбол и отново можеше да поведе в резултата. Кирил Десподов центрира остро в наказателното поле, където халфът Георги Костадинов отправи силен удар с глава, ала топката премина опасно над вратата.

18′
Снимка 668668

13′

ГОООЛ ЗА СЛОВЕНИЯ! За съжаление преднината на "трикольорите" не трая дълго, след като словенците съумяха да възстановят паритета. При центриране от ъглов удар нападателят Ян Млакар се измъкна от опеката на българската отбрана, за да отклони топката към Андраж Шпорар, а таранът от непосредствена близост реализира с лекота.

3′

КИРИЛ ДЕСПОДОВ Е ТОЧЕН! Двубоят започна великолепно за "лъвовете", когато капитанът на отбора Кирил Десподов получи извеждащо подаване, финтира бранител на домакините, който го препъна и турският рефер моментално отсъди дузпа в наша полза. Зад топката застана най-добрият ни футболист, чието изпълнение влетя във вратата на Ян Облак.

2′

ДУЗПА ЗА БЪЛГАРИЯ!

1′

26. Йосип Иличич

Националният отбор на България излиза срещу Словения в приятелска среща в Любляна. Двубоят на стадион "Стожице" започва в 16:00 часа, а главен съдия е турчинът Арда Кардешлер.

Българският наставник Илиан Илиев със сигурност ще направи промени в своя състав спрямо мача с Румъния преди четири дни. По всяка вероятност в защитата като титуляр ще започне Валентин Антов, който пропусна срещата в Букурещ заради своите клубни ангажименти с Кремонезе в Италия.

Очаква се промяна да има и под рамката на вратата, където на стадион "Стяуа" блестеше Иван Дюлгеров, спасил дузпа на румънците. Сигурно в Любляна своя дебют в националния отбор ще запише защитникът на Славия Ертан Томбак.

Интересн факт е, че до този момент България няма загуба от Словения в своята футболна история. Двата отбора са играли четири пъти през последните 18 години, като балансът е три победи за "лъвовете" и едно реми. Головете в мрежата на словенците са реализирали Валери Божинов, Мартин Петров, Димитър Телкийски, Благой Георгиев, Димитър Бербатов, Божидар Краев (2) и Галин Иванов.

Под ръководството на Илиан Илиев "лъвовете" нямат загуба в пет поредни мача. С варненския специалист начело нашите победиха Танзания и завършиха при равенство с Унгария, Сърбия, Азербайджан и Румъния. На "Стожице" домакините довериха, че очакват трибуните на стадиона да бъдат пълни за днешната проверка.