90+5′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Меркур Шпил-Арена", гр. Дюселдорф Зрители:
90+5′

Край на мача!

80′

ГООООООООООООЛЛ!! Яремчук прави пълния обрат в мача! Добрите изяви на Украйна във втората част продължиха и те дочакаха още едно попадение. Микола Шапаренко пусна страхотен пас към Роман Яремчук, който успя да се измъкне от Милан Шкриняр. Яремчук успя да овладее, ориентира се чудесно и прати топката между краката на Трубин. Шкриняр се опита да изчисти топката, но тя вече бе преминала голлинията и резултата стана 1:2.

Снимка 670862

74′

Роман Яремчук напредна през средата на полето и подаде към Михайло Мудрик. Пасът не бе достатъчно точен, но Мудрик все пак успя да стигне до топката и стреля към вратата на Словакия, но нацели гредата.

70′

Украинците изглеждат по съвсем различен начин на терена. В 70-ата минута те успяха почти да изравнят притежанието на топката: 51% за словаците и 49% за украинците.

54′

ГОООООООООЛЛЛЛЛЛ! Микола Шапаренко изравнява! Добрата игра от края на първото полувреме най-накрая даде резултат за украинците. Те разиграха топката и принудиха словаците да допуснат грешка. В наказателното поле на Словакия Олександър Зинченко пусна топката към Микола Шапаренко, който прати топката право във вратата на Мартин Дубравка, с което изравни за 1:1.

Снимка 670847

45′

Играта е подновена!

45+2′

Край на първото полувреме!

45′

Словаците успяха да организират много добра контраатака. Лукаш Хараслин насочи топката към на вратата на Трубин, но той плонжира и успя да избие в корнер.

Снимка 670839

44′

Олександър Зинченко шутира от малък ъгъл при пряк свободен удар, но Мартин Дубравка изби встрани.

34′

Украинците се опитват да изравнят резултата още преди края на първото полувреме. Украинците организираха нападение, в което Довбик не успя да пусне топката към Ярмоленко. Така тя се озова при Олександър Тимчик, който отправи хубав шут, но кълбото срещна десния страничен стълб на Мартин Дубравка.

28′

Михайло Мудрик изведе прекрасно Артьом Довбик, който успя да се освободи от Милан Шкриняр и отправи изстрел, но Петер Пекарик успя да блокира изстрела му с шпагат.

17′

ГООООООООЛЛЛ! Иван Шранц! Словакия повежда с 1:0! Абсолютно заслужено словаците повеждат в резултата. Лукаш Хараслин центрира в наказателното поле на Украйна, а там Иван Шранц успя да се пребори с Олександър Зинченко, който увисна и Шранц се разписа с глава.

Снимка 670825

16′

Давид Ханцко стреля силно от пряк свободен удар, но Трубин отново се отчете със спасяване.

10′

Дойдоха и първите две по-опасни положения в срещата. И двете са в сметката на словаците. Първо, Лукаш Хараслин отправи изстрел към вратата на Трубин, но той успя да избие. Само няколко секунди по-късно Иван Шранц стреля от близко разстояние, но Трубин отново се намеси.

Снимка 670817

1′

25. Себастиан Коша 26. Богдан Михайличенко

Словакия и Украйна ще се сблъскат в мач от група "E" на Евро 2024. Срещата ще даде начало на днешния програмен ден на турнира в Германия и ще стартира в 16:00 часа. Английският рефер Майкъл Оливър ще ръководи двубоя, който ще се проведе в Дюселдорф.

Словакия поднесе една от изненадите на форума до момента, побеждавайки Белгия с 1:0 в първия си мач. Украйна, от своя страна, започна Евро 2024 с тежко поражение от Румъния с 0:3. Сега словаците ще търсят нови точки в опита си да излязат от групата, докато украинците ще се надяват да направят много по-добър мач и да запазят шансовете си живи.

Румъния - Украйна 3:0 в мач от група E на Евро 2024

Румъния се подигра с фаворизираните украинци, сътворявайки първата голяма изненада на Евро 2024!

Страхотен мач за северните ни съседи и класически успех с 3:0

Треньорът на Словакия Франческо Калцона беше изключително доволен от победата над Белгия. "Това е огромна победа. Гледаме към следващите мачове, защото и в тях трябва да отбележим, за да постигнем целта си и да продължим напред", заяви селекционерът след мача.

Около украинците се разви скандал покрай загубата от Румъния. След мача стана ясно, че между играчите е имало разправия, а селекционерът Серхий Ребров е бил помолен да напусне съблекалнята.

"Факт е, че имаше разговор на висок тон. Това е 100% истина, другите информации не се верни. Какво сме си говорили, остава тайна. Най-главното е да се направят нужните изводи след загубата. Мисля, че си взехме поука", заяви един от националите - Малиновски.

Тепърва предстои да разберем как напрежението в лагера ще се отрази на украинския състав. Словакия и Украйна последно се срещнаха през 2018-а година в Лигата на нациите, когато словаците спечелиха с 4:1.