Швейцария първият отбор класирал се на четвъртфинал на Европейското първенство по футбол в Германия. Селекцията на Мурат Якин се представи на висота и напълно заслужено се наложи категорично над вяла Италия с 2:0 в сблъсък, провел се на "Олимпиащадион."

Резултатът бе открит в 36-та минута в лицето на Ремо Флойер, а в началото на второто полувреме Рубен Варгас подпечата успеха на съотборниците си. С поражението  "Скуадра адзура" се прости с надеждите да повтори триумфа си от предишния шампионат през 2021 година.

Снимка 672229

Селекцията на Мурат Якин стартира по-уверено двубоя и се стремеш да натика "Скуадра адзура" в неговата половина чрез продължително владеене на топката.  В средата на първото полувреме футболистите в червено пропуснаха великолепна възможност да оползотворят добрата си игра понастоящем в мача. Нападателят Бреел Емболо пое дълго подаване, устреми се напред, след което отправи фалцов удар, който Джанлуиджи Донарума парира.

Снимка 672236

На фона на предимството си в двубоя, в 36-та минута символичните домакини закономерно поведоха. Крилото Рубен Варгас получи подаване на левия фланг, нагласи си топката, за да центрира към връхлитащия Ремо Фройлер, който от непосредствена близост разпъна мрежата на Джанлуиджи Донарума.

Голът определено вдъхна кураж на играчите на Швейцария, които можеха да удвоят аванса си в края на полувремето. Стражът на Италия Джанлуиджи Донарума обаче демонстрира невероятната си класа, когато Фабиан Ридер реши да стреля директно от фаул, но вратарят се протегна и изби топката в корнер.

Снимка 672234

Едва ли играчите на Швейцария са очаквали второто полувреме да започне по мечтан начин за тях начин, реализирайки попадение веднага след подновяването на играта. Най-опасният играч в състава на отбора Рубен Варгас овладя топката на границата на наказателното поле и със същински снаряд матира безпомощния Джанлуиджи Донарума.

Макар да увеличиха преднината си, възпитаниците на Мурат Якин за малко да си отбележат комичен автогол. Защитникът Фабиан Шер не прецени летежа на топката и с нескопосаното си изчистване разтресе десния страничен стълб на вратата на Ян Зомер.

Снимка 672232

С оглед преимуществото си, Швейцария сякаш заигра по-отпуснато, от което съставът на Лучано Спалети не успя да се възползва от най-доброто си положение през втората част. В 75-та минута таранът Джанлука Скамака се измъкна от опеката на бранителите, насочвайки топката в лявата греда. До края на мача не последваха по-интригуващи ситуации.

Швейцария - Италия 2:0 (Развой на срещата по минути)

Сблъсъкът на “Олимпиащадион” в Берлин е от 19:00 часа