Украйна успя да направи страхотен обрат и записа първи и много ценен успех на Европейското първенство. В мач, играл се Дюселдорф, украинците надделяха над Словакия с 2:1 в мач от група "Е". Първи се разписа тима на Словакия, а голмайсторът беше Иван Шранц, който се разписа в 17-ата минута. Украинците постепенно обаче заиграха по-добре и реализираха два гола във второто полувреме - в 54-ата минута се разписа Микола Шапаренко, а Роман Яремчук донесе пълния обрат в 80-ата минута.

Словакия - Украйна 1:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят открива днешната програма

Словаците бяха по-добрият отбор от самото начало. Още в 10-ата минута дойдоха и първите две по-опасни положения в срещата. Първо, Лукаш Хараслин отправи изстрел към вратата на Трубин, но той успя да избие. Само няколко секунди по-късно Иван Шранц стреля от близко разстояние, но Трубин отново се намеси.

В 16-ата минута Давид Ханцко стреля силно от пряк свободен удар, но Трубин отново се отчете със спасяване.

Натискът на словаците даде резултата и само минута по-късно те се разписаха. Лукаш Хараслин центрира в наказателното поле на Украйна, а там Иван Шранц успя да се пребори с Олександър Зинченко, който увисна и Шранц се разписа с глава за 1:0.

Снимка 670825

Малко по-малко украинците се събудиха и започнаха да търсят изравнителното попадение. В 28-ата минута Михайло Мудрик изведе прекрасно Артьом Довбик, който успя да се освободи от Милан Шкриняр и отправи изстрел, но Петер Пекарик успя да блокира изстрела му с шпагат.

Украинците организираха нападение в 34-ата минута, в което Довбик не успя да пусне топката към Ярмоленко. Така тя се озова при Олександър Тимчик, който отправи хубав шут, но кълбото срещна десния страничен стълб на Мартин Дубравка.

В 43-ата минута Олександър Зинченко шутира от малък ъгъл при пряк свободен удар, но Мартин Дубравка изби встрани.

Словаците успяха да организират много добра контраатака в 44-ата минута. Тогава Лукаш Хараслин насочи топката към на вратата на Трубин, но той плонжира и успя да избие в корнер.

Снимка 670841

Все пак добрата игра от края на първото полувреме най-накрая даде резултат за украинците. В 54-ата минута те разиграха топката и принудиха словаците да допуснат грешка. В наказателното поле на Словакия Олександър Зинченко пусна топката към Микола Шапаренко, който прати топката право във вратата на Мартин Дубравка, с което изравни за 1:1.

Снимка 670846

В 74-ата минута Роман Яремчук напредна през средата на полето и подаде към Михайло Мудрик. Пасът не бе достатъчно точен, но Мудрик все пак успя да стигне до топката и стреля към вратата на Словакия, но нацели гредата.

Снимка 670840

В 80-ата минута добрите изяви на Украйна във втората част донесоха пълния обрат в мача. Микола Шапаренко пусна страхотен пас към Роман Яремчук, който успя да се измъкне от Милан Шкриняр. Яремчук успя да овладее, ориентира се чудесно и прати топката между краката на Трубин. Шкриняр се опита да изчисти топката, но тя вече бе преминала голлинията и резултата стана 1:2.