Отборът на Левски записа втората си поредна победа от началото на летните си контроли. Селекцията на Станислав Генчев изигра силен двубой и разгроми с 5:0 един от новаците в efbet Лига през задаващия се нов сезон - Септември (София). Столичният гранд явно започва да схваща идеите на новия си наставник, а новата формация на тима го прави и доста по-агресивен в атака. А това си пролича и по крайния резултат.

Неофициален дебют със "синята" фланелка направи нападателят Александър Колев, но звездата днес бе Асими Фадига. Французинът блесна с гол и две асистенции. Чрез пасовете си той беше "виновникът" за попаденията на новото попълнение Майкон, както и на Марин Петков. След паузата поздравления за головете си получаваха Преслав Бачев и Евертон Бала.

Снимка 672213

Източник: startphoto.bg

Левски можеше да отбележи и поне още няколко попадения, но късмет при завършващите си удари нямаха Александър Колев, Евертон Бала и Фабио Лима. Любопитен момент от днешната контрола беше, че отново младият нападател Борислав Рупанов беше използван като централен защитник. В игра за Септември, след почивката, пък се появи Валери Божинов -младши, който игра като опорен халф.

С оглед на тежкото време в столицата, двата тима не започнаха проверката си на много високи обороти. Първата по-интересна ситуация беше за гостите от Септември, които направиха атака отляво, която бе завършена с изстрел от Степонавичюс.

Левски сам се вкара в беля с настъпването на шестата минута. Тогава рейд на Бен Азиз навлезе дълбоко в половината на "сините", последва подаване, което Борислав Рупанов изчисти безкрайно неточно в краката на вражески нападател. Изстрелът на септемврийци обаче попадна в тялото на Цунами.

Снимка 672245

Селекцията на Станислав Генчев поведе в резултата с настъпването на деветата минута. Марин Петков отправи един от фирмените си изстрели от средна дистанция, който принуди Шейтанов да отразява с мъка. Атаката на Левски продължи, благодарение борбеността на Алекс Колев. Таранът върна отново към Петков, който от своя страна намери Фадига. Французинът навлезе в наказателното поле с красив финт, след което матира септемврийци с изключително точен шут в далечния ъгъл.

Септември отговори подобаващо на предизвикателството и можеше да възстанови паритета чрез Ивайло Михайлов. Нападателят се освободи от Цунами и стреля в близкия ъгъл. Андреев обаче бе покрил тази позиция и изби в корнер.

Снимка 672242

Не след дълго, левскарите съумяха да удвоят своята преднина, а с изненадващ дебютен гол блесна крайният защитник Майкон. №3 на "сините" получи подаване от Фадига и имаше нужда само от едно допълнително докосване, за да си я нагласи на левия крак. Последва изстрел по земя, който постави на колене за втори път стража на "виненочервените".

След динамичните първи 15 минути, двата тима паднаха в плен на жегата и видимо намалиха оборотите на своето представяне.

Марин Петков опита късмета си от пряк свободен удар, ала топката премина малко над горната греда на Шейтанов в 35-ата минута. Веднага след това нов шанс се откри пред българския национал, но този път в заветния миг беше блокиран от Бен Азис.

Снимка 672220

Футболистите на Левски поискаха дузпа в своя полза, след като пас на Евертон Бала се спря в ръката на Мартин Христов. Въпреки очевидните неправомерни действия, реферът Волен Чинков допусна грешка и не посочи бялата точка.

Тандемът в атака между Евертон Бала и Александър Колев се получаваше. Доказателство за това имаше и в 44-ата минута, когато бразилецът получи техничен пас с пета от своя колега, за да стреля силно, но само в корнер. След него офанзивните действия на "сините" продължиха, а Фадига се добра до излизаща в аут топка, за да я прати към връхлитащия Петков, за когото не беше трудно да сътвори класиката.

На почивката Станислав Генчев осъществи множество смени, като това не промени головия график на "сините", разписали се за 4:0 още в 51-ата минута. Фабио Лима отправи отлично подаване към наказателното поле, където непокритият Преслав Бачев отбеляза с изстрел от непосредствена близост.

Снимка 672218

Голеадата на "Герена" продължи и след няколко минути пети гол посети мрежата на септемврийци. Алдаир пое бърза контра за домакините, след което успя да продължи към Евертон Бала. Бразилецът имаше доста време, за да насочи максимално добре своя далечен удар, който преодоля младия страж на гостите Ивайло Илиев.

Младоците на Левски можеха да изработят и шести гол за "сините" в 77-ата минута. Тогава Александър Божилов финтира Полендаков и центрира около дузпата, където Преслав Бачев не беше достатъчно акуратен при насочването си с глава.

Снимка 672217

На 3 юли Левски ще има контрола с Черно море, която ще се играе в Правец и ще бъде в нетрадиционен формат откъм времетраене и брой полувремена. Също тогава, Септември ще премери сили с дублиращата формация на ФК ЦСКА 1948.

Левски - Септември 5:0 (Развой на срещата по минути)