90+2′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Олимпиащадион", гр. Берлин Зрители: 70 000
90+2′

КРАЙ НА МАЧА!

86′

Николо Фаджоли отстъпва мястото си на Давиде Фратези.

77′

Футболистът на Лудогорец Квадво Дуа заменя Брийл Емболо.

75′

Втора греда за Италия! С оглед преимуществото си, Швейцария сякаш заигра по-отпуснато, от което съставът на Лучано Спалети не успя да се възползва от най-доброто си положение през втората част. Таранът Джанлука Скамака се измъкна от опеката на бранителите, насочвайки топката в лявата греда.

Снимка 672232

72′

Голмайсторът Рубен Варгас е заменен от Стивън Цубер. Леонидас Стергиу влиза в игра на мястото Фабиан Рийдер.

64′

Матео Ретеги (Италия) заема мястото на Николо Барела.

57′

Жълт картон за Джанлука Манчини.

52′

ГРЕДА ЗА ИТАЛИЯ! Макар да увеличиха преднината си, възпитаниците на Мурат Якин за малко да си отбележат комичен автогол. Защитникът Фабиан Шер не прецени летежа на топката и с нескопосаното си изичстване разтресе десния страничен стълб на вратата на Ян Зомер.

46′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! Второто полувреме започна по мечтан начин за швейцарците, реализирайки попадение веднага след подновяването на играта. Най-опасният играч в състава на отбора Рубен Варгас овладя топката на границата на наказателното поле и със същински снаряд матира безпомощния Джанлуиджи Донарума.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЛУВРЕМЕ!

Снимка 672238

45′

Донарума! Голът определено вдъхна кураж на играчите на Швейцария, които можеха да удвоят аванса си. Стражът на Италия обаче Джанлуиджи Донарума демонстрира невероятната си класа, когато Фабиан Ридер реши да стреля директно от фаул, но вратарят се протегна и изби топката в корнер.

44′

Жълт картон за Стефан Ел Шаарауи.

36′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ! На фона на предимството си в двубоя, символичните домакини закономерно повеждат. Крилото Рубен Варгас получи подаване на левия фланг, нагласи си топката, за да центрира към връхлитащия Ремо Фройлер, който от непосредствена близост разпъна мрежата на Джанлуиджи Донарума.

35′

Николо Барела си изкара жълт картон.

33′

Президентите на УЕФА И ФИФА се наслаждават на сблъсъка.

Снимка 672230

23′

Шанс за Швейцария! Футболистите в червено пропуснаха великолепна възможност да оползотворят добрата си игра до момента в мача. Нападателят Бреел Емболо пое дълго подаване, устреми се напред, след което отправи фалцов удар, който Джанлуиджи Донарума парира.

19′

Притежание на топката: Италия: 59%, Швейцария: 41%.

8′

Селекцията на Мурат Якин стартира по-уверено двубоя и се стреми да натика "Скуадра адзура" в неговата половина чрез продължително владеене на топката.

1′

25. Зеки Амдуни

Настоящият шампион на Европа Италия и амбицираният отбор на Швейцария излизат един срещу друг в първи мач от елиминационната фаза на Европейското първенство в Германия. Сблъсъкът от 1/8-финалите, който ще се проведе на "Олимпиащадион" в Берлин, е с начален час 19:00.

"Кръстоносците" си осигуриха място елиминациите на Евро 2024, след като не загубиха нито един от трите си досегашни мача. Те излязоха като втори в група А, събирайки 5 точки в своя актив, отстъпвайки единствено на Германия. Играчите на Мурат Якин първо победиха Унгария с 3:1, а след това направиха две ремита 1:1 с Шотландия и с "Маншафта". В двубоя с британците те изоставаха в резултата, докато срещу домакина на турнира бяха на няколко минути от изненадващ успех. Така "кръстоносците" останаха със само една загуба в последните си 17 мача, в които записаха също така седем победи и цели девет ремита.

От своя страна "Скуадра адзура" бе на прага на отпадане още в първата фаза от шампионата, но в крайна сметка успя да се класира напред по много драматичен начин. Съставът воден от Лучано Спалети започна успешно турнира след обрат за победа с 2:1 над аутсайдера Албания. В мача с испанците обаче "адзурите" бяха тотално надиграни и въпреки страхотните намеси на Джанлуиджи Донарума загубиха с 0:1 след автогол на Рикардо Калафиори. В решаващия сблъсък с Хърватия те изостанаха в резултата след попадение на Лука Модрич и бяха на секунди от загуба, която впоследствие щеше да ги изхвърли от турнира, но в самия край на мача резервата Матия Дзакани отбеляза гол, който донесе ценното реми 1:1. Така италианците завършиха на второто място в своята група с 4 точки.