Турнир: Европейски първенства Стадион: MHP Арена, гр. Щутгарт Зрители: 58 443

Германия - Унгария 2:0 в мач от група "А" на Евро 2024

Германия изпълни лесната цел! Бундестимът пое към осминафиналите след ключов успех над Унгария

Мусиала и Гюндоган продължиха победния ход на Бундестима

90+2′

Цобот изрита неразумно топката и получава жълт картон.

89′

ГРЕШКА НА НОЙЕР! Германия можеше да си усложни доста последните минути, ако в 89-ата минута Йошуа Кимих не бе изчистил решително топката от голлинията. До този драматичен миг се стигна, след като Мануел Нойер загуби въздушно единоборство с Адам, а Салай беше на позиция за голова добавка.

88′

Максимилиан Мителщад получава жълт картон за фаул в центъра на терена.

Снимка 670379

87′

Резервата Лирой Сане можеше да добави името си сред голмайсторите, но в последния миг се засуети с нанасянето на решителен удар и всичко завърши само с корнер.

87′

Кевин Цобот влиза в игра вместо Салай.

87′

Газдаг е последният футболист на Унгария, който влиза в игра. Напуска Варга.

83′

Капитанът Илкай Гюндоган ще бъде заменен от Денис Ундав за остатъка от мача.

77′
Снимка 670395

75′

Зслот Наги ще се появи в игра вместо Бендегуз Бола.

74′

Милош Керкез бива заменен от тежкия таран Мартин Адам.

70′

Вече с доста паднал гард, унгарците набързо можеха да допуснат и нов гол, но Гулаши отрази с вещина много опасен изстрел на резервата Сане.

67′

Емре Джан се появява в игра вместо Роберт Андрих.

67′

Джамал Мусиала ще бъде съхранен и на негово място влиза Крис Фюрих.

66′

ГООЛ ЗА ГЕРМАНИЯ! 2:0! ГЮНДОГАН! Домакините кротко дочакаха своя момент, когато да нанесат съкрушителен удар по унгарците. В 66-ата минута Максимилиан Мителщад се включи фундаментално в атака на Бундестима и завърши соловите си действия с пас около точката на дузпата, където опазването на Гюндоган пак се превърна в невъзможна мисия за гостите. Така за капитана остана лесното и с елегантно насочване покачи до 2:0.

Снимка 670399

63′

Адам Наги е време да напусне терена, а до края на срещата ще наблюдаваме Лазсло Клайнхайслер.

60′
Снимка 670393

59′

СТРАХОТЕН ШАНС ЗА УНГАРИЯ! Феновете на Германия заглъхнаха в 59-ата минута, когато остър пробив на Салай по левия фланг завърши с безупречно центриране към Варга. Джонатан Та остана под топката и всичко вече зависеше от насочването с глава на №19. Той обаче прати коженото кълбо над горната греда.

56′

Смяна в състава на Германия. Флориан Виртц бива заменен от Лирой Сане.

56′

Кай Хавертц също приключва участието си в мача, а вместо него влиза Никлас Фюлкруг.

55′
Снимка 670390

53′

Любимецът Тони Кроос можеше да отбележи за Бундестима в 53-ата. Халфът се бе позиционирал на границата на наказателното поле и отправи подсечен изстрел, принудил Гулаши да се намесва с една ръка.

50′

Второто полувреме стартира с проучвателен футбол и от двата тима. Германците не бързаха да търсят решаващия втори гол, а по-скоро с едно око следяха това, на което унгарците евентуално изглеждат способни, за да променят развоя на събитията.

46′
Снимка 670396

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Унгарците можеха да имат последната дума за тази част, ако в 44-ата радостта им бързо не бе потушена от сигнала за засада. Това се случи след центриране на Собослай, което бе продължено с глава от Орбан. Нойер се намеси, а отбитата топка бе довкарана от Салай. Системата ВАР доказа обаче, че още при самото центриране двама от "маджарите" са били зад немската отбрана. Това не се хареса на гостуващата агитка, която започна да скандира "УЕФА, мафия!".

Снимка 670394

43′

МУСИАЛА! Германците можеха да се оттеглят на почивката с далеч по-комфортен аванс. В 43-ата минута Кимих намери Мусиала, който не се забави и стреля от границата на наказателното поле. Топката намери външната страна на мрежата, като дори създаде зрителна илюзия за част от феновете, че резултатът вече е удвоен.

41′
Снимка 670389

37′

В Щутгарт нямаше как да не приемат с огромна емоция всеки един пробив на тяхното местно момче - Джамал Мусиала. В 37-ата "Бамби", какъвто е прякорът му, навлезе с много класа в наказателното поле на Унгария, прокарвайки топката между краката на опонент. Липсваше му обаче завършващият удар.

30′
Снимка 670388

26′

Жълт картон за Антонио Рюдигер заради реплика.

24′

СОБОСЛАЙ! Унгария можеше да отговори моментално на предизвикателството в 24-ата минута. Тогава обаче за пореден път си пролича голямата класа на Мануел Нойер. Стражът отрази много труден фаул на вражеския капитан, след което спаси с крак и опита за добавка на Варга, което се прие с такива възгласи от трибуните, равняващи се по децибели на тези при гола, малко по-рано, на Мусиала.

Снимка 670387

22′

Варга получава официално предупреждение заради неспортсменско поведение.

21′

ГООЛ ЗА ГЕРМАНИЯ! 1:0! МУСИАЛА! Постепенно Германия намери верния ритъм на своето представяне и голът във вратата на Унгария падна в 21-ата минута. Селекцията на Марко Роси отново имаше трудности при немска атака през центъра, която позволи на капитана Гюндоган да изскочи от втора позиция. Вили Орбан се опита да спре звездата на Манчестър Сити и наглед да имаше физическото предимство, той не успя да отнеме кълбото на №21. От това се подлъга и стражът Гулаши, който бе матиран от последвалото подаване на Илкай към Мусиала. Голямата звезда на "маншафта" имаше за преодоляване няколко унгарски тела, искащи да спрат неговия шут, но в крайна сметка всичко завърши с точен изстрел в мрежата.

18′

Унгария правеше изключително добро впечатление с постройката си, като гостите бяха готови във всеки един момент да прелеят от защита в нападение, и обратното. Това видимо притесняваше германците, които, за да бъдат максимално подсигурени спрямо бързите Бола и Салай, не натискаха до краен предел педала на газта в техните офанзивни акции.

17′
Снимка 670383

11′

ХАВЕРТЦ! Германия сътвори първото си чисто голово положение с настъпването на 11-ата минута. Кай Хавертц демонстрира непримиримост и се пребори с Вили Орбан за една наглед невъзможна топка. След това за нападателя на Арсенал се откри възможност за стрелба от малък ъгъл, която Гулаши отрази по блестящ начин с една ръка. При изпълнението на корнер Андрих пробва да обере точките с фантастично воле, което намери единствено тялото на унгарски опонент.

6′

Това обаче не бе всичко от "маджарите", които продължиха да натискат здраво фаворита. Селекцията на Марко Роси имаше нов добър шанс в шестата минута, когато отбита топка достигна до Бендегус Бола, който вече бе настроил головия си мерник, ала за негово нещастие кълбото се отклони в Андрих и излезе единствено в корнер.

Снимка 670384

2′

САЛАЙ! Двубоят на "Мерцедес-Бенц Арена" можеше да стартира по сензационен начин. Гостите от Унгария получиха неочакван подарък от защитата на Германия, която не прецени добре опасността от включването на Роланд Салай. Крилото бе на крачка от това да отправи головия изстрел, но Мануел Нойер внимаваше и решително изби с крак.

1′