90+8′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Олимпиащадион", гр. Берлин Зрители: 70 897
90+8′

КРАЙ НА МАЧА!

Нидерландия - Австрия 2:3 в мач от група "D" на Евро 2024

Австрия нокаутира Нидерландия в голов спектакъл и триумфира в група "D", "лалетата" останаха трети

Страхотен мач на "Олимпиащадион"

86′

Малко преди края Ваут Вегхорст отново можеше да се превърне в жокера за Нидерландия, но изстрелът му с глава преди малко над напречната греда.

81′

ГООООООООООООООЛ! 2:3!!! ЗАБИЦЕР! Радостта на нидерландците изтрая само 6 минути. Марсел Забицер получи подаване в наказателното поле на "лалетата" от Баумгартнер и с мощен шут с левия крак остави Вергбрюген безпомощен.

Снимка 671512

Източник: Gettyimages

75′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! 2:2!!! ДЕПАЙ! Четвърт час преди края "лалетата" отново изравниха. Коди Гакпо центрира в наказателното поле, а там Ваут Вегхорст свали с глава към Мемфис Депай, който пое топката на гърди и от воле опъна мрежата на австрийците. Голът първоначално беше отменен за игра с ръка на Депай, но повторенията показаха, че такава категорично няма.

Снимка 671511

70′

Време е за жокера Ваут Вегхорст! Той замени Дониел Маален.

66′

Куман прави двойна смяна. Нейтън Аке е заменен от Мики ван де Веен, а Тиджани Райндерс отстъпи мястото си на Вайналдум.

Снимка 671499

59′

ГОООООООООЛ! 1:2!! Романо Шмид! В 59-а минута Австрия отново излезе напред в резултата. Забицер получи топката пред наказателното поле и подаде вляво към нахлуващия Грилич. Той от своя страна центрира в наказателното поле, а там Романо Шмид с летящ плонж опъна мрежата на "лалетата" за втори път.

Снимка 671506

47′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ! ГАКПО! 1:1! Само 70 секунди след подновяването на играта Нидерландия успя да изравни. "Лалетата" организираха светкавична контраатака, при която Шави Симонс пробяга около 40-50 метра с топката през центъра и подаде към Коди Гакпо в наказателното поле на Австрия. Футболистът на Ливърпул финтира защитник на австрийците и технично завъртя топката в далечния ъгъл.

Снимка 671501

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

Снимка 671477

38′

АРНАУТОВИЧ! Малко преди почивката Австрия можеше да удвои преднината си. Първо Забицер стреля опасно от разстояние, но Вербрюген успя да избие. Топката обаче беше центрирана отново в полето на Нидерландия, където капитанът на Австрия Марко Арнаутович беше оставен непокрит, ала не успя да стреля акуратно и подари кълбото в ръцете на Вербрюген.

Снимка 671495

35′

Принудителна смяна за Нидерландия. Джоуи Верман е заменен от Шави Симонс.

34′
Снимка 671478

32′

Щефан Пош получи първия жълт картон в мача.

24′

МААЛЕН! В 24-та минута Тиджани Райндерс изведе по великолепен начин Дониел Маален сам срещу вратаря на Австрия, но ударът на нападателя мина много близо до дясната греда. №18 в състава на "лалетата" пропусна златен шанс да изкупи вината си за автогола.

Снимка 671481

14′

"Лалетата" можеха много бързо да възстановят равенството. Четвърт час след началото те организираха първата си по-опасна атака. Коди Гакпо финтира човек на лявото крило и подаде към Тиджани Райндерс, който дебнеше около точката на дузпата, ала опитът му за удар беше разочароващ.

Снимка 671480

6′

0:1!!! АВСТРИЯ ПОВЕЖДА СЛЕД АВТОГОЛ НА ДОНИЕЛ МАЛЕН! Символичните гости започнаха по-уверено мача и в първите минути установиха траен контрол върху топката. Така се стигна до 6-ата минута, когато Александър Прас проби по лявото крило, центрира остро по земя, а Дониел Маален направи отчаян шпагат в опит да изчисти топката, но я запрати в собствената си врата.

Снимка 671482

1′

18. Дониел Маален 18. Романо Шмид
24. Йерди Шутен 7. Марко Арнаутович (капитан)
26. Райън Гравенберх 26. Марко Грюл

Нидерландия и Австрия се изправят един срещу друг в последен двубой от група "D" на Евро 2024. Срещата ще се играе на "Олимпиащадион" в столицата Берлин и стартира в 19:00 часа.

Нидерландия трябва да избегне загубата срещу Австрия, за да се класира за осминафиналите. Тя ще завърши на първо място, ако вземе мача с австрийците, а Франция не се справи с Полша или направи равенство.

Полша вече приключи участието си и ще играе за чест срещу един от фаворитите за трофея. Към момента "лалетата" са първи в групата с четири точки, колкото имат и "петлите" с успех над поляците с 2:1 в първия кръг и нулево реми срещу французите.

Австрия още има шансове да прескочи групата, ако победи Нидерландия. Тимът е в добра изходна позиция да бъде сред четирите най-добри трети отбора. На старта австрийците загубиха с 0:1 от Франция след злощастен автогол, но после надвиха Полша с 3:1.

Възпитаниците на Роналд Куман се намират в много добра форма. В последните 9 мача имат 7 победи, равенство и едно поражение. Австрия също е в отлична форма, със същия баланс - 7 успеха, равенство и загуба в последните 9 мача.