Турнир: Европейски първенства Стадион: "Олимпиащадион", гр. Берлин Зрители:

Испания - Хърватия 3:0 в мач от група "В" на Евро 2024

Испански гросмайстори матираха "шахматистите"

Ето как се разви двубоят

80′

ГООООООЛ! 3:1!! ПЕТКОВИЧ! НЕ! НЯМА ГОЛ! Петкович стреля от дузпата, Юнай Симон спаси, но кълбото попадна в негов съотборник, който с хитър пас му даде възможност да се поправи, но голът беше отменен след проверка с ВАР.

77′

ДУЗПА ЗА ХЪРВАТИЯ! Родри фаулира Бруно Петкович и реферът посочи бялата точка. Повторенията показаха, че контакт няма, но Майкъл Оливър странно потвърди решението си.

65′

Неприятна новина за "Ла Фурия". Алваро Мората се контузи и беше заменен от Оярсабал.

63′
Снимка 669652

Източник: Gettyimages

59′

Първа смяна и за испанците. Дани Олмо замени Педри.

56′

Иван Перишич замени Анте Будимир.

55′

НЕВЕРОЯТНО РАЗБЪРКВАНЕ ПРЕД ВРАТАТА НА ИСПАНИЯ! В 55-ата минута Хърватия на няколко пъти имаше възможност да накаже своя опонент след невероятно меле пред вратата, пазена от Унай Симон. Станишич, Будимир и Крамарич обстрелваха последователно целта, но като по чудо кълбото така и не попадна в мрежата.

Снимка 669656

52′

ЯМАЛ! Седем минути след подновяването на играта Испания пропусна да забие още един гол в хърватската врата. Педри открадна топката малко пред дъгата и подаде на Ламин Ямал в наказателното поле. 16-годишният Ямал стреля прекрасно с левия крак, но още по-прекрасна беше намесата на Ливакович, който с дясната си ръка опази мрежата си.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

Снимка 669659

45+2′

ГООООООООООООЛ! 3:0!!! КАРВАХААААААААААЛ! Секунди преди съдията да даде последния съдийски сигнал за първото полувреме испанците отбелязаха трети гол. Ламин Ямал центрира великолепно от пряк свободен удар, Дани Карвахал се промъкна между хърватските защитници и прати топката в мрежата за оформянето на класически резултат още през първата част.

Снимка 669658

42′

ШАНС ЗА ХЪРВАТИЯ! Малко преди почивката "шахматистите пропуснаха нова възможност. Йошко Гвардиол се беше включил в атака и стреля опасно от малък ъгъл, но сантиметри го разделиха от целта. Анте Будимир също беше близо до това да пренасочи топката към вратата, но и той се размина на милиметри.

Снимка 669654

33′

МАЙЕР! Хърватите отново реагираха като ужилени след гол за Испания и в 33-ата минута пропиляха страхотна възможност да намалят изоставането си. Първо Матео Брозович обстрелва испанската врата, но Симон спаси, Ловро Майер дотича и направи добавка, но оплете топката от външната страна на мрежата.

32′

ГООООООООООЛ! 2:0!!! РУИС! Хърватите трябваше да изпият нова "горчива чаша" само 3 минути след първото попадение. Всичко започна от Ламин Ямал, който напредна отдясно и подаде към Педри, а той пък от своя страна продължи към Фабиан Руис, който беше заел позиция около дъгата. Авторът на асистенцията за първия гол този път взе нещата в свои ръце, финтира няколко играчи на Хърватия и технично я прокара покрай Ливакович за 2:0.

Снимка 669649

30′

Няколко секунди след попадението за Испания резултатът можеше да бъде изравнен, но изстрел на Ковачич беше спасен от Унай Симон.

29′

ГООООООООЛ! 1:0!!! МОРАТА! Скуката на "Олимпиащадион" приключи в 29-ата минута, когато Фаниан Руис изведе с фамозен пас Алваро Мората сам срещу Ливакович, а испанецът хладнокръвно реализира за 1:0.

Снимка 669653

21′

1/4 от мача измина, а все още няма нищо интересно пред нито една от двете врати. Надхитрянето продължава...

Снимка 669639

8′

Очаквано хърватите започнаха по-прибрано в своето поле и дебнат за контраатаки, а съставът на Де ла Фуенте владее топката и търси път към вратата на символичните гости. Любопитното е, че в този мач Ламин Ямал стана най-младият футболист, играл на Европейско първенство - той е едва на на 16 години и 338 дни.

Ламин Ямал пренаписа историята на Европейските първенства

Той е едва на 16 години и 338 дни

1′

26. Айосе Перес 26. Мартин Батурина

Съставите на Испания и Хърватия излизат един срещу друг в първия си сблъсък от Евро 2024. Двубоят е един от най-дългоочакваните в "групата на смъртта", в която са още тимовете на Италия и Албания.

Мачът ще се проведе на "Олимпиящадион" в Берлин, като започва в 19:00 часа.

Както винаги, отборът на Испания е един от фаворитите не само в своята група, но и изобщо в турнира. "Ла Фурия Роха" са триумфирали цели три пъти на европейски финали, а при потенциален успех в Германия ще се превърнат в първия отбор, печелил титлата цели четири пъти.

Испания пристигна в Германия след два разгромни успеха над Андора (5:0) и Северна Ирландия (5:1), постигнати в приятелски срещи. В тях нападателят на Реал (Сосиедад) Микел Оярсабал реализира четири попадения и даде сериозна заявка за водеща позиция в състава. В Испания се откроява и името на един от най-младите футболисти на Евро 2024, Ламин Ямал.

Акцентът при Хърватия пък несъмнено е Лука Модрич, който участва на последния си голям форум с националния екип. На предпоследното и последното световно първенство в Русия и Катар Хърватия на Златко Далич показа колко сериозен колектив е, достигайки до сребърните и бронзовите медали, като сега и готов за нова бляскава изява в Германия.

Преди година "Ла Фурия Роха" сложи край на сушата си без трофей, побеждавайки "ватрените" във финала на Лигата на нациите. Испанците спечелиха последователно Европейското през 2008 и 2012, като сега са в приповдигнато настроение под ръководството на Луис де ла Фуенте и ще търсят рекорден четвърти триумф в надпреварата.