Белгия надигра Черна гора с 2:0 в приятелски мач, игран на стадион "Крал Бодуен". С най- голям принос за успеха на домакините, безспорно, бе Кевин де Бройне.

32-годишният плеймейкър записа своя мач №100 за националния отбор на страната си и отпразнува това събитие по подобаващ начин. Именно той поведе тима си към успеха, отбелязвайки първия гол в 44-тата минута. Де Бройне се възползва от лошо излизане на вратаря на съперника, който изчисти топката в краката му и без забавяне стреля в опразнената врата.

Иначе домакините пропуснаха още няколко добри възможности за гол, като най-често на добри позиции се оказваше Яник Ферейра Караско, който обаче така и не успя да преодолее страхотния тази вечер вратар Матия Шаркич.

През второто полувреме пък и Кевин Кастеелс демонстрира прекрасен рефлекс, спасявайки първо удар на Стеван Йоветич от фаул, а след това и добро положение пред Милутин Осмаич.

Гостите завършиха мача в намален състав, след като в 88-ата минута Милош Бърнович извърши нарушение за втори жълт и червен картон.

В добавеното време Белгия получи правото да изпълни дузпа, а Леандро Тросар бе точен от бялата точка и оформи крайното 2:0.

Де Бройне е на мнение, че повечето състави не искат да се изправят срещу Белгия на Евро 2024