Отборът на Трабзонспор вече е с една крачка в групите на Лига Европа, след като надигра с 0:2 албанската сензация Кукеши. Стадион „Кемал Стафа" в Тирана очакваше нов силен мач за своите любимци, които елиминираха украинския Металург (Донецк) в предишния предварителен кръг.

Това обаче не се получи, след като гостите от Трабзонспор наложиха своята воля и успяха да поведат в 31-ата минута, след като точен от дузпа бе Адриан Миержевски. Крайното 0:2 бе оформено от бразилеца Пауло Енрике, който реализира в 68-ата минута.

Любопитното в този двубой беше, че той бе ръководен от изцяло българска съдийска бригада. Топ реферът ни Станислав Тодоров бе главен съдия, а негови помощници бяха Веселин Мишев, Георги Славов, а 4-ти арбитър бе Ивайло Стоянов -Сватбата.

Другият турски представител обаче разочарова тотално, след като Бешикташ допусна поражение от норвежкия Трьомсьо. Многомилионната селекция на Славен Билич отстъпи от намиращия се на 13-то място в местното първенство тим, като само голът на чужд терен на Уго Алмейда  може да бъде някаква утеха за слабата игра на „орлите".

То бе и първото в срещата, но след това последва голям подвиг на домакините, които успяха да достигнат до престижната победа след две попадения на Бендиксен (дузпа 49') и Притчард (68').

Голям резил претърпя и френският Ница, който загуби от кипърския Аполон (Лимасол) с 2:0. Така гостите от Франция ще трябва да се напрегнат доста в реванша, за да достигнат до мечтаните групи в Лига Европа. В герой за домакините от Аполон се превърна бившият нападател на Спортинг (Хихон)-Гастон Сангой, който отбеляза и двете попадения в плейофния мач.

КУКЕШИ-ТРАБЗОНСПОР 0:2

ТРЬОМСЬО-БЕШИКТАШ 2:1

АПОЛОН (ЛИМАСОЛ)-НИЦА 2:0