Локомотив (София) успя да победи с 3:0 Берое в мач от четвъртия кръг в групата, определяща изпадащите отбори от efbet Лига. Кевин Маи откри в 15-ата минута на срещата, а Карлос Франса удвои в 42-ата минута. Стефан Ламбез сложи край на спора в 69-ата минута.

Двубоят започна доста по-добре за гостите от столицата. Още в 7-ата минута софийските "железничари" се отчетоха с първата опасна възможност в мача. Диого Тейшейра започна обещаваща контраатака, а впоследствие подаде топката на Карлос Франса, който отправи удар, но Родриго Ачинели се отчете с добро спасяване.

А в 15-ата минута Кевин Маи откри резултата след изключително груба грешка от страна на старозагорци. Енцо Еспиноса подаде неточно от тъч към Хуан Пабло Саломони, а той не успя да изчисти кълбото, което рикошира в крака на Кевин Маи и влезе в опразнената врата на Родриго Ачинели.

Берое - Локомотив (София) 0:3 (Развой на срещата по минути)

Ето подробности

В 28-ата минута Карлос Франса отне топката и шутира, след като футболистите на Берое отново не успяха да изнесат топката от своята половина. Изстрелът на Франса обаче премина покрай дясната греда на Ачинели.

В 37-ата минута домакините имаха страхотна възможност да изравнят. Вини Трибуле излезе сам срещу Александър Любенов, но стреля право във вратаря на Локомотив (София), пропускай страхотна възможност.

Но само 5 минути по-късно Карлос Франса удвои аванса за гостите! Симеон Мечев подаде на Карлос Франса, който се отправи сам срещу вратата. Решението му се оказа правилно, след като той успя да премине през двама бранители на противника, навлезе в наказателното поле на домакините и простреля точно вратата на Ачинели.

В 49-ата минута Франсиско Сагардия бе изведен на чиста позиция в наказателното поле на "железничарите", но ударът му от малък ъгъл не затрудни Любенов.

В 62-ата минута Франко Минго стреля с глава след центриране от корнер, но топката премина над напречната греда.

В 65-ата минута Берое имаше отлична възможност. Вини Трибуле бе изведен на чиста позиция в наказателното поле оттам стреля мощно, но топката бе спасена Александър Любенов. Последва добавка от страна на Франсиско Сагардия, но стражът отново се справи отлично.

Едва 4 минути по-късно Стафан Ламбез се разписа още един път за Локомотив (София). Симеон Мечев изведе Димитър Митков и той отправи изстрел от малък ъгъл към вратата, но Ачинелли отрази. След това кълбото се озова в краката на Стефан Ламбез, който я прати в опразнената врата.

В 79-ата минута Берое остана и с човек по-малко, след като Франсиско Сагардия беше изгонен от терена след два жълти картона. Нападателят избута противников играч до наказателното си поле.