Отборът на Байер (Леверкузен) удължи впечатляващата си серия без загуба на 49 мача и се класира за финала в Лига Европа. "Аспирините" стигнаха до мача за трофея след вълнуващ  реванш срещу италианския Рома. Съставът воден от Шаби Алонсо бе спeчелил първия мач на "Олимпико" в Рим с 2:0, но допусна изоставане със същия резултат в хода на реванша на "БайАрена". В крайна сметка след два късни гола, вторият от които дълбоко в добавеното време, германците отново избегнаха загубата и ще срещнат друг италиански отбор - Аталанта на финала в Дъблин на 22 май.

Леандро Паредес даде аванс на "джалоросите" от дузпа в 43-ата минута, като аржентинският национал удвои преднината на своя тим отново от бялата точка в 66-ата минута, като накара своя тим да мечтае, че е способен да сътворите чудото. Комичен автогол на Джанлука Манчини в 82-рата минута намали изоставането на "аспирините", а Йосип Станиш дълбоко в добавеното време възстанови равенството.

По този начин Байер (Леверкузен) пренаписа историята и подобри титаничния рекорд на Бенфика от периода между 1963 и 1965, когато тимът постига 48 мача без поражения. Сега "аспирините" са едноличен притежател на рекордното постижение, след като воденият от Чаби Алонсо тим е вече непобеден в 49 последователни срещи.

Рома започна много активно двубоя и първи стигна да чисто голово положение. В 4-ата минута Лоренцо Пелегрини изведе Ромелу Лукаку очи в очи с Матей Ковар, но стражът на германския шампион скъси ъгъла и отрази удара на белгиеца.

Есекиел Паласиос получи топката на границата на наказателното поле и отправи мощен удар в 16-ата минута, но Миле Свилар успя да отрази.

След центриране в наказателното поле на домакините в 18-ата минута, капитанът на Рома Лоренцо Пелегрини плонжира и стреля с глава, но Матей Ковар показа добър рефлекс и изби.

В 19-ата минута се стигна до спречкване между футболистите на двата отбора, а главният арбитър вдигна по един жълт картон за най-дейните в боричкането в лицето на Джанлука Манчини и Едмонд Тапсоба.

Адам Хложек шутира директно от пряк свободен удар от сериозна дистанция, а Миле Свилар направи страхотно спасяване, за да извади топката точно под гредата в 25-ата минута.

В 29-ата минута след заучено положение от статично положение Гранит Джака комбинира с Паласиос, който шутира от границата на наказателното поле. Топката рикошира в десния страничен стълб на вратата, след което и в гърба на Миле Свилар, преди Еван Н'Дика да изчисти.

Жереми Фримпонг проби в наказателното поле на Рома в 32-рата минута и стреля към десния ъгъл на вратата, но със сетни сили сръбският страж на гостите успя да избие топката в корнер, от който не последва нищо интересно.

След разбъркване в наказателното поле на Рома в 39-ата минута топката достигна до Амин Адли, чийто удар бе отразен от страна на Миле Свилар. Последва добавка от близко разстояние от страна на Адам Хложек, но отново стражът на "джалоросите" успя да избие.

Анхелиньо напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле на Байер (Леверкузен), където Йонатан Та задържа Сардар Азмун, а главният арбитър Дани Макели не се поколеба и посочи бялата точка, като вдигна и жълт картон за капитана на домакините. Леандро Паредес се нае с изпълнението на дузпата, стреля в средата и даде аванс на своя тим в 43-ата минута, като по този начин намали общия резултат.

Снимка 664370

Рома продължи да бъде много активен и на старта на второто полувреме. В 49-ата минута Браян Кристанте навлезе в наказателното поле на домакините и стреля, но Матей Ковар отрази.

Амин Адли получи топката на границата на наказателното поле на Рома в 54-ата минута и отправи коварен удар по земя, но кълбото премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на гостите.

Стефан Ел Шаарауи комбинира със Сардар Азмун, който бе с гръб към вратата, но успя да се обърне и да шутира. Матей Ковар обаче внимаваше и се справи с удара на нападателя на "джалоросите" в 56-ата минута.

Само минута по-късно Ел Шаарауи тръгна на самостоятелен рейд, който завърши с удар към вратата, но отново стражът на домакините се справи.

Байер (Леверкузен) разгърна по страхотен начин своя контраатака в 59-ата минута, като Йонас Хофман бе изведен на чиста позиция. Миле Свилар обаче успя да скъси ъгъла и да се справи с удара на футболиста на "аспирините".

Надстрелването между двата тима продължи. В 60-ата минута Адам Хложек излезе на чиста позиция и стреля ниско по земята. Сръбският страж на римските "вълци" обаче съумя да спаси.

Рома получи правото да изпълни втора дузпа в двубоя, след като Адам Хложек игра по наивен начин с ръка в собственото си наказателно поле при разбъркване след центриране от корнер от страна на Лоренцо Пелегрини. Отново Паредес застана зад топката, шутира в долния десен ъгъл и удвои преднината на своя тим в 66-ата минута. По този начин римските "вълци" изравниха общия резултат.

Снимка 664371

В 73-ата минута Йонатан Та комбинира с Адам Хложек, който успя да овладе топката в наказателното поле и отправи опасен удар, който премина покрай левия страничен стълб на вратата.

Байер (Леверкузен) успя да върне едно попадение в 82-рата минута, когато Алехандро Грималдо центрира на втора греда от корнер. Там Миле Свилар увисна, а Джанлука Манчини бе изненадан от топката, която рикошира в тялото му и премина голлинията.

Снимка 664372

Жереми Фримпонг излезе очи в очи с Миле Свилар в 89-ата минута, но сръбският страж успя да се справи с удара на фланговия футболист на домакините.

В седмата минута от добавеното време домакините успяха да изравнят резулата. Те се възползваха от разредената отбрана на Рома. Йосип Станишич получи топката по десния фланг, финтира двама защитници и стреля в долния десен ъгъл на вратата, за да направи резултата 2:2 и по този начин да запази рекорда на своя тим, който остава завинаги в историята.