Байер (Леверкузен) се прибилижава все повече към първата си титла от Бундеслигата. "Аспирините" с 2:1 при домакинството си срещу Майнц 05 от 23-ия кръг и вече имат 61 точки, с 11 повече от втория Байерн (Мюнхен), който е с мач по-малко. Майнц пък е предпоследен, 17-и, само с 15 точки.

Двубоят започна по мечтан начин за Байер (Леверкузен) и момчетата на Шаби Алонсо излязоха напред в резултата още в третата минута. Гранит Джака получи топката на около 20 метра от голлинията и стреля от лош ъгъл, но завъртя топката по перфектен начин и я прати неспасяемо в мрежата - 1:0.

Само пет минути по-късно Майнц изненадващо успя да стигне до изравнително попадение. При центриране от свободен удар топката бе насочена към Силван Видмер, който я продължи към Доминик Кор, а той от близка дистанция я отклони в мрежата - 1:1.

В 17-ата минута Леверкузен бе близо до второ попадение, след като Йонас Хофман имаше цялото време на света, овладявайки тънък пас, но ударът му към долния ляв ъгъл бе брилянтно спасен от Робин Центнер.

В 28-ата минута Майнц имаше шанс да стигне до пълен обрат, но Доминик Кор го пропиля, след като засече прецизно центриране от ъглов удар, но право в ръцете на вратаря Лукаш Храдецки.

В 40-ата минута Йонас Хофман отправи добър удар към долни ляв ъгъл, но вратарят на Майнц демонстрира страхотен рефлекс и изби в корнер.

Втората част започна с положение за Майнц в 48-ата минута. Филип Мвене бе забравен от защитата на Бейер Леверкузен и успя да нанесе хубав удар с глава, но покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Храдецки.

В 62-рата минута Одилон Косуну надскочи защитата на Майнц и нанесе хубав удар с глава покрай вратата на гостите.

Шест минути след това Байер Леверкузен все пак реализира второ попадение, с което достигна до трите точки в срещата. Флориан Виртц пусна към Роберт Андрих, който стреля от далечна дистанция, а след нескопосана изява на Центнер топката влезе в мрежата му - 2:1.

Майнц 05 завърши срещата с човек по-малко, след като в 80-ата  Джесик Нганкам първоначално получи жълт картон, но след преразглеждане на ВАР се видя, че влизането му в краката на противников футболист е много грубо и се стигна до директен червен картон.