Впечатляващата серия на Байер (Леверкузен) продължава! Шампионите на Германия записаха 46-и пореден мач без загуба във всички турнири, след като завършиха 2:2 у дома срещу Щутгарт в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата. "Швабите" бяха много близо до това да сложат край на най-дългата серия без поражение на отбор от Топ 5 първенствата на Европа.

Точни за Щутгарт бяха Крис Фюрих и Денис Ундав, докато Амин Адли се разписа за "аспирините", които изравниха с гол в 95:58 минута на мача чрез гол на Роберт Андрих.

Двубоят на "БайАрена" започна с шанс за гостите, но в 14-ата минута удар на Серу Гираси мина встрани от вратата.

След половин час игра удар на Патрик Шик мина над напречната греда.

Две минути след началото на втората част Щутгарт нанесе своя удар. Джейми Левелинг стреля от границата на наказателното поле, но Лукаш Храдецки спаси. Топката обаче стигна до Крис Фюрих, който при добавката не пропусна да вкара гол за Щутгарт.

Снимка 662929

В 57-ата минута защитата на "аспирините" допусна сериозна грешка и топката стигна до Денис Ундав, който от границата на наказателното поле удвои резултата.

Снимка 662930

Пет минути по-късно Байер се върна в мача, след като Алехандро Грималдо центрира чудесно отляво и намери Амин Адли на границата на наказателното поле, откъдето той я прати в долния десен ъгъл!

Снимка 662931

Дванадесет минути преди края на редовното време Байер Леверкузен стигна до втори гол, дело на Одилон Косуну, но попадението не бе зачетено заради засада.

До края на мача Байер Леверкузен притисна "швабите" и две секунди преди края на 6-минутното продължение стигна до гол за 2:2. Флориан Вирц центрира от пряк свободен удар, като в наказателното поле топката стигна до Роберт Андрих, който от упор порази вратата на Щутгарт и така увеличи серията си без загуба на 46 поредни мача.

Снимка 662932

Така съставът воден от Шаби Алонсо има актив от 81 точки в Бундеслигата, докато Щутгарт остава трети с 64.

Борусия (Дортмунд) -  Байер (Леверкузен) 1:1 в мач от Бундеслигата

Гол в края измъкна шампиона Байер (Леверкузен) при гостуването на Борусия (Дортмунд)