Байер Леверкузен надви Фрайбург с 3:2 като гост в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата.

Още във втората минута "аспирините" излязоха напред в резултата. Флориан Вирц шутира в левия ъгъл се разписа за 1:0 в полза на гостите след брилянтен удар.

Фрайбург обаче не се отказа и още в 10-ата минута успя да стигне до изравнително попадение чрез Рицу Доан, който стреля от движение и прецизно прати топката в долния ляв ъгъл за 1:1.

В 40-ата минута Байер Леверкузен отново излезе напред. Рикоширала топка стигна до Адам Хложек, който нямаше проблеми да вкара за 1:2.

В 53-ата минута Патрик Шик показа страхотните си умения, стреляйки от воле в наказателното поле право в десния страничен стълб и оттам в мрежата, разписвайки се за 1:3.

В 79-ата минута Фрайбург върна едно попадение. Яник Кайтел прати кълбото в мрежата за крайното 2:3.

Байер (Леверкузен) - Волфсбург 2:0 в двубой от Бундеслигата