Байер Леверкузен постигна победа над Кьолн с 2:0 като гост в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата и вече се откъсва 10 точки пред втория Байерн (Мюнхен).

Головете за "аспирините" бяха дело на Жереми Фримпонг и Алехандро Грималдо. Кьолн от своя страна пък играха с човек по-малко в голяма част от двубоя, след като Ян Тилман получи червен картон в 14-ата минута.

В 14-ата минута след намесата на системата ВАР Ян Тилман бе изгонен.

В 32-ата минута Грималдо изпълни пряк свободен удар. Топката обаче премина над напречната греда. В 37-ата минута дойде и изключително опасна ситуация пред вратата на домакините от Кьолн. Вратарят Марвин Швебе спаси страхотен изстрел на Флориан Вирц, който пропусна да отбележи.

Една минути след това обаче Байер Леверкузен поведе в резултата. Патрик Шик намери Жереми Фримпонг, който беше точен и се разписа за 1:0.

Шест минути след старта на второто полувреме Кьолн можеше да изравни, но ударът на Саргис Адамян нацели левия страничен стълб.

В 73-ата минута "аспирините" стигнаха до втория гол, което обезателно ги накара да си отдъхнат. Амин Адли проби по левия фланг, а Алехандро Грималдо успя да преодолее вратаря на домакините и подпечата успеха на Байер Леверкузен.

Байер (Леверкузен) - Майнц  2:1 в мач от Бундеслигата

И Майнц не успя да спре шампионския поход на Байер (Леверкузен)