Байер (Леверкузен) се върна към победите в Бундеслигата. В миналия кръг "аспирините" не успяха да победят Борусия Мьонхенгладбах (0:0), но днес се справиха лесно с Дармщат с 2:0. И двете попадения в срещата бяха дело на нигериеца Нейтън Тела. 24-годишният юноша на Саутхемптън реализира в 33-тата и в 52-рата минута.

С успеха Леверкузен запази аванса си от две точки на върха в Бундеслигата. Тимът на Чаби Алонсо е с 52 точки, докато втори остава действащият първенец Байерн Мюнхен с 50. Баварците разбиха с 3:1 именно Гладбах.

Четвърт час след началото Леверкузен беше много близо до гола. Адам Хложек овладя в наказателното поле и от чиста ситуация стреля в гредата.

В 33-тата минута гостите излязоха напред в резултата. Алехандро Грималдо центрира в наказателното поле. Нейтън Тела скочи високо и засече с глава - 1:0.

Байерн (Мюнхен) - Борусия Мьонхенгладбах 3:1 в мач от Бундеслигата

Байерн обърна Борусия Мьонхенгладбах и продължава да диша във врата на Леверкузен

Ето как се разви двубоят

До почивката "аспирините" пропуснаха два страхотни шанса да удвоят аванса си. Вратарят Марсел Шуен спря Борха Иглесиас, а секунди по-късно спаси и удара на Роберт Андрих.

В 52-рата минута Байер все пак вкара втори гол, с който до голяма степен сложи точка на спора. Флориан Вирц изведе Нейтън Тела, който не пропусна да реализира.

В 73-тата минута опасен удар на Хложек беше блокиран от защитник, а две минути по-късно Флориан Вирц разтресе напречната греда. До края резултатът се запази непроменен, а Байер Леверкузен взе своето - три точки.