Арсенал и Тотнъм не успяха да се победят в битката на Северен Лондон. "Артилеристите" и "шпорите" направиха 1:1 на "Емирейтс".

По този начин тимът на Арсен Венгер пропусна да си върне лидерската позиция във Висшата лига. След равенството лондончани имат 24 точки и заемат трето място в подреждането. Първият Челси има с пункт повече.

Този развой дава шанс на Ливърпул да изпревари всички при победа днес над Уотфорд. Към момента "мърисисайдци" са с 23 точки и при нови три ще изместят Челси от върха.

В срещата на "Емирейтс" като титуляр започна голята звезда на "шпорите" Хари Кейн. На вратата за "артилеристите" пазеше Петер Чех, който беше резерва в мача с Лудогорец.

Снимка 261173

Първото попаденив срещата падна в 42-ата минута. Йозил центрира от свободен удар, Вимер опита да изчисти, но вместо това насочи топката към собствената си врата, отбелязвайки си автогол.

В 51-вата минута, съдията Марк Клатънбърг отсъди дузпа за гостите след нарушение на Кошчиелни срещу Дембеле. Зад топката застана Хари Кайн, който наказа Чех за 1:1. Пет минути след това "шпорите" бяха близо до пълен обрат, но вратарят спаси много опасен удар на Ериксен.

Снимка 261174

В последните минути Лорис спаси удар от малък ъгъл на Йозил. След това Рамзи стреля над вратата, а Дайър блокира опасно центриране на Белерин.