Тотнъм се наложи над Лутън Таун с 2:1 на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" в мач от 30-ия кръг в английската Висша лига.

ТахитЧонг даде аванс на "шапкарите" още в 3-ата минута, а "шпорите" възстановиха паритета след автогол на ИсаКаборе в 51-вата минута. Победното попадение за Тотнъм бе дело на капитана Хюн-МинСон в 86-ата минута

След този успех Тотнъм се изкачва до 4-то място с актив от 56 точки, докато Лутън Таун вече е в зоната на изпадащите с 22 точки на 18-а позиция.

Двубоят започна гол от съблекалнята за Лутън, който успя да поведе след по-малко от 180 секунди футбол в Северен Лондон. Андрос Таузенд поде контраатака за "шапкарите", като сви топката за Рос Баркли, който от своя страна продължи за Тахит Чонг. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед стреля ниско по тревата с помощта на левия страничен стълб топката влезе във вратата.

Тотнъм успя да възстанови паритета на старта на второто полувреме. В 51-вата минута Бренан Джонсън проби отдясно и центрира остро топката, а в опита си да изчисти Иса Каборе я прати в собствената си врата.

Домакините успяха да осъществят пълния обрат в 86-ата минута. "Шпорите" разгърнаха по страхотен начин своя контраатака, като Деян Кулушевски напредна по лявото крило и сви топката за Бренан Джонсън, който остави за Сон, който бе с лице и с удар от близко разстояние порази целта.

Нюкасъл - Уест Хем 4:3 в мач от Висшата лига