Арсенал победи с категоричното 3:1 отбора на Ливърпул в голямото дерби от 23-тия кръг на английската Висша лига.

Головете за домакините отбелязаха Букайо Сака (14'), Габриел Мартинели (67') и Леандро Тросар (93'). Попадението за Ливърпул дойде след автогол на Габриел Магаляеш в продължението на първото полувреме.

Снимка 652098

Източник: Gettyimages

Двубоят започна отлично за домакините и те успяха да открият резултата още в 14-та минута. Хаверц получи страхотен извеждащ пас в полето на Ливърпул и излезе сам срещу Алисон. Германецът нанесе удар, който беше спасен от вратаря, но топката се озова в краката на Букайо Сака, който хладнокръвно се разписа за 1:0.

Арсенал беше по-добрият отбор през първата част, но въпреки това "артилеристите" допуснаха попадение в добавеното време на първото полувреме. Вратарят Давид Рая и Уилям Салиба не се разбраха до ъгъла на малкото наказателно поле, а Луис Диас успя да се пребори с тях и чукна топката, която се удари в ръката на Габриел Магаляеш и спря в мрежата на домакините 1:1.

Челси - Уулвърхемптън 2:4 в мач от Висшата лига

Погром! "Вълците" разкъсаха Челси насред "Стамфорд Бридж"

Ето как се разви двубоят

При този резултат дойде почивката, след която Ливърпул заигра по-силно. Ударите на Къртис Джоунс и на Гакпо обаче преминаха покрай вратата, а пред другата Жоржиньо пропусна от добра позиция.

В 67-ата минута обаче се стигна до кошмарна грешка в отбраната на мърсисайдци, чиито капитан и вратар не се разбраха, а от това се възползва Габриел Мартинели и прати топката в опразнената мрежа за 2:1.

Снимка 652099

В 88-ата минута Ливърпул остана с човек по-малко, след като Ибрахима Конате получи втори жълт картон и се прибра под душовете преждевременно.

Последваха вихрени атаки и към двете врати, а в заключителната част на двубоя Ливърпул натисна в опит да изравни. При една контраатака в 92-ата минута обаче резервата Леандро Тросар стреля от малък ъгъл по диагонала, топката се отклони от крака на Ван Дайк и спря в мрежата на Ливърпул за крайното 3:1 в полза на Арсенал.

Манчестър Юнайтед - Уест Хем 3:0 в мач от Висшата лига

Юнайтед напомни за доброто старо време с разгром над Уест Хем

Гарначо блести при класиката срещу "чуковете"

Така мърсисайдци допуснаха едва втората си загуба през сезона във Висшата лига и по този начин дават шанс на шампиона Манчестър Сити да оглави класирането, ако спечели двата мача, които има в резерв. Ливърпул е с 51 точки, а Арсенал с 49, трети е отборът на Гуардиола с 46 пункта.

Арсенал - Ливърпул 3:1

1:0 Сака - 14'

1:1 Габриел - 45+3' автогол

2:1 Мартинели - 67'

3:1 Тросар - 92'

Арсенал: Рая, Уайт, Салиба, Габриел, Зинченко (46 Кивьор), Райс, Жоржиньо, Йодегор, Сака (79 Нелсън), Мартинели (74 Тросар), Хаверц

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд (57 Робъртсън), Ван Дайк, Конате, Гомес (85 Тиаго Алкантара), Мак Алистър, Джоунс, Гравенберх (58 Елиът), Диас, Гакпо (58 Нунес), Жота