Арсенал победи Борнемут с 3:0 в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Първото попадение падна от дузпа в последната минута на редовното време на първото полувреме от Букайо Сака, а Леандро Тросар се разписа в 70-ата минута за 2:0. В 97-ата минута Деклан Райс оформи крайното 3:0.

Началните 10 минути бяха изцяло под контрола на Арсенал.

Домакините продължиха да играят добре и да се опитват да печелят топката, като притежанието на кълбото към 30-ата минута беше около 70% в тяхна полза.

В 42-ата минута Кай Хавертц падна в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа след лек контакт между футболиста на Арсенал и вратаря Марк Травърс. Последва преразглеждане с ВАР и дузпата бе потвърдена. Букайо Сака застана зад топката и реализира за 1:0

Арсенал стигна и до второ попадение в 70-ата минута, когато Леандро Тросар удвои. Деклан Райс подаде към белгиеца, който стреля отблизо в долния десен ъгъл на вратата за 2:0.

В 73-ата минута Борнемут вкара на Арсенал, но ВАР преразгледа ситуацията и голът на Антоан Семеньо не беше зачетен.

В 86-ата минута Габриел Магаляеш стреля мощно и прати топката в мрежата на Борнемут, но попадение не беше зачетено заради засада.

В добавеното време на срещата Деклан Райс оформи класически резултат. Той премина през трима защитници и се освободи в наказателното поле, след което отбеляза за 3:0.